لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۴

ادامه دیدارهای ترامپ با چهره‌های سیاسی برای تعیین اعضای تیم دولت جدید آمریکا


دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا این روزها مشغول بررسی گزینه های مورد نظر خود برای پر کردن سمت های ارشد دولتی است و در این مسیر رشته دیدارهایی را با برخی از چهره های ارشد سیاسی از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات برقرار کرده است.

آقای ترامپ روز دوشنبه با مری فالین فرماندار اوکلاهما در برج ترامپ دیدار کرد. فالین از نامزدهای احتمالی وزارت کشور به شمار می رود. خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از خانم فالین گفت که درباره طیفی از مسائل با آقای ترامپ گفت و گو کرده ولی هنوز پیشنهادی در دولت آینده وی به او ارائه نشده است.

آقای ترامپ پیشتر در روز دوشنبه با اسکات براون سناتور سابق ماساچوست ملاقات کرد. پیش بینی می شود که این چهره جمهوریخواه و عضو گارد ملی ارتش آمریکا از گزینه های ترامپ برای وزارت امور نظامیان کشور باشد. او به خبرنگاران گفت که گمان می کند بهترین شخص برای این سمت باشد. او گفت اولویت هایش مبارزه برای مسائل مرتبط با سلامت روانی نظامیان بازگشته به کشور از جنگ و تمهیدات پیشگیرانه از خودکشی در میان آنان است.

گفته می شود آقای ترامپ قرار است در دوشنبه با دکتر جرومی ادمز کمیسر بهداشت ایالت ایندیانا که در زمان فرمانداری مایک پنس به این سمت منصوب شده بود، در نیویورک دیدار کند.

او همچنین با تاسلی گابارد عضو دموکرات مجلس نمایندگان که در جریان انتخابات از حامیان برنی سندرز و مخالف هیلاری کلینتون بود دیدار می کند.

نشریه نورت استیت جورنال می نویسد گابارد اولی عضو هندوی کنگره امریکا است که در ماه نوامبر برای سخت تر کردن قوانین پذیرش مهاجران از عراق و سوریه با جمهوریخواهان همصدا شد.

او همچنین در سال ۲۰۱۴ خواستار سخت شدن قوانین صدور ویزا برای بریتانیا، آلمان، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی شد که جمعیت «مسلمان افراطی» دارند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده طی آخر هفته ای که گذشت، در دفتر کارش در منهتن و نیوجرسی میزبان رشته دیدارهای فوق بود. از جمله کسانی که دونالد ترامپ با آنها دیدار کرده، میت رامنی است که گفته می شود یکی از گزینه های اصلی برای سمت وزارت خارجه است.

ژنرال جیمز متیس، یک نظامی باسابقه نیز یکی از گزینه‌های اصلی رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای وزارت دفاع ایالات متحده است،.

آقای ترامپ از ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ کار خود را به عنوان رئیس جمهوری آمریکا رسما آغاز می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG