لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۹

اجرای آهنگ «دیوار» گروه پینک فلوید توسط «راجر واترز» کنار مرز مکزیک و آمریکا


Pink Floyd
Pink Floyd

راجرز واترز عضو پیشین گروه راک بریتانیایی «پینک فلوید» می گوید قصد دارد ترانه های آلبوم دیوار را در کنار دیوارهای بین مرز آمریکا و مکزیک اجرا کند.

آقای واترز که برای تبلیغ نمایشگاه «پینک فلوید» به لندن رفته، به خبرنگاران گفت آلبوم «دیوار»به شرایط کنونی آمریکا تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ خیلی مربوط است. ترانه های این آلبوم، امروز بیش از هر زمان دیگری اوضاع روز را بازگو می کند.

واترز که همراه با درامر گروه، «نیک میسون» به مراسم آمده بود گفت در نظر دارد کنسرتی از ترانه های این آلبوم را در کنار مرز آمریکا و مکزیک برگزار کند. جایی که پرزیدنت ترامپ عهد کرده دیواری بسازد تا از ورود مهاجران غیر قانونی از مکزیک به آمریکا جلوگیری کند.

راجر واترز و نیک میسون اعضای گروه پینک فلوید
راجر واترز و نیک میسون اعضای گروه پینک فلوید

راجر واترز می گوید پیش از اینکه کنسرت را برگزار کند باید در مورد حزب افراطی راست آگاهی رسانی شود.

این نخستین بار نیست که راجر واترز در مخالفت با دونالد ترامپ صحبت کرده است. او در کنسرتهایش زمان کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری نیز مخالفت هایش با سیاستهای آقای ترامپ را ابراز می کرد.

دیوار بین آمریکا و مکزیک از شعارهای انتخاباتی پرزیدنت ترامپ بود. در حال حاضر بخش هایی از مرز دو کشور با دیوارهای موقت محدود شده اما آقای ترامپ وعده داده دو هزار کیلومتر دیگر را نیز با دیوار فیزیکی محدود کند.

دیوار افسانه ای

واترز از بنیانگذاران گروه پینک فلوید بود که در سال ۱۹۶۵ شکل گرفت.

آلبوم «دیوار» گروه در سال ۱۹۷۹ منتشر شد و نه تنها بهترین آلبوم پینک فلوید به شمار می رود بلکه در تاریخ موسیقی نیز از آثار برتر شناخته شده است.

«دیوار» آلبومی است با پیام های سیاسی اجتماعی مانند فاشیسم و انزوا و در آن از مفهوم استعاره ای دیوار برای ترک و جدایی از این شرایط استفاده شده است.

در دهه ۱۹۸۰ میلادی این آلبوم تبدیل به یک فیلم انیمیشن شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG