لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۲

رضا سلمان‌زاده، زندانی سیاسی، از بیمارستان کوثر به زندان قزل‌حصار بازگردانده شد


رضا سلمان‌زاده، پدر دادخواه مهدی سلمان‌زاده از کشته‌شدگان آبان ۹۸
رضا سلمان‌زاده، پدر دادخواه مهدی سلمان‌زاده از کشته‌شدگان آبان ۹۸

رضا سلمان‌زاده، زندانی سیاسی که به بیمارستان منتقل شده بود، پس از بازگردانده شدن به زندان قزل‌حصار در یک تماس تلفنی آخرین وضعیت خود را برای نزدیکانش تشریح کرد.

رضا سلمان‌زاده، زندانی دادخواه، در یک تماس تلفنی که نسخه‌ای از آن در اختیار صدای آمریکا قرار گرفت می‌گوید در پی «فشار عصبی» در زندان از هوش رفته و در «اورژانس بیمارستان» چشم باز کرده است.

این زندانی سیاسی با بیان این که مقامات زندان او را به «بیمارستان کوثر» انتقال دادند، توضیح داد که دچار «احساس تهوع» بوده و در حالت «نیم‌خیز» و در حال «بلند شدن» بوده که «دیگر چیزی نفهمیده» و ناگهان در بیمارستان چشم باز کرده است.

این زندانی دادخواه که «۱۸ ماه بدون حکم» و به صورت بلاتکلیف در زندان به سر می‌برد، در این فایل صوتی وضعیت کنونی خود را چنین شرح داده است: «دستم از کتف به پایین سِر است. می‌توانم تکان بدهم، ولی حس نمی‌کنم.»

او همچنین تأکید کرده که دوستان همبند او در زندان از او مراقبت می‌کنند.

رضا سلمان‌زاده همچنین تأکید کرده پزشک معالج با توجه به میزان «فشار خون بالا»، او را به متخصص قلب ارجاع داده و گفته «فشار خونت احتمالا برایت دردسرساز می‌شود.»

رضا سلمان‌زاده، پدر دادخواه مهدی سلمان‌زاده نوجوان معترض که پس از اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ به طور مشکوک جان باخت، در حالی «بدون حکم» مدت «۱۸ ماه» است در زندان نگهداری می‌شود که دچار بیماری‌هایی از جمله «آرتروز گردن، فتق، سنگ کلیه، و پروستات» است.

بنا بر این گزارش، وکیل رضا سلمان‌زاده قرار است در روزهای پیش رو مسئله آزادی او را با توجه به بیماری‌اش پی‌گیری کند.

XS
SM
MD
LG