لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۳

شاهزاده رضا پهلوی: مردم ایران بر خلاف جمهوری اسلامی «متحد طبیعی» آمریکا هستند


شاهزاده رضا پهلوی. آرشیو
شاهزاده رضا پهلوی. آرشیو

شاهزاده رضا پهلوی صبح روز یکشنبه به وقت شرق آمریکا در گفت‌وگویی با کانال خبری فاکس‌نیوز گفت مردم ایران «بر خلاف رژیم جمهوری اسلامی» ارزش‌های مشترکی با آمریکا دارند و «متحد طبیعی» ایالات متحده هستند.

او با اشاره به «تب انقلابی» در ایران و اعتراضات ضدحکومتی جاری ایرانیان گفت خامنه‌ای باید با این «واقعیت جدید» روبرو شود. به گفته شاهزاده رضا پهلوی، خامنه‌ای به سرکوب به عنوان وسیله‌ای برای ارعاب مردم متوسل شده است.

شاهزاده رضا پهلوی در ارتباط با اهمیت حمایت بین‌المللی از مردم ایران گفت جنبش‌های غیرخشونت‌آمیز و مبتنی بر نافرمانی‌های مدنی در نهایت با کمک جامعه بین‌المللی و به‌ویژه دولت‌های غربی به موفقیت رسیده‌اند.

او در ادامه، افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی را «حیاتی» خواند و در توضیح اهمیت این مساله گفت رژیم را بیش از پیش فلج می‌کند و دسترسی به دارایی‌های بلوکه‌شده بیشتری را فراهم می‌کند که می‌تواند برای تقویت اعتراضات مردم ایران مورد استفاده قرار بگیرد.

به گفته شاهزاده رضا پهلوی، اگر تا کنون تمرکزها بر «فشار حداکثری» بوده اکنون باید به طور موازی بر روی «حمایت حداکثری» از مردم ایران به شیوه‌ای ملموس متمرکز شد.

او با اشاره به سفرهای اخیر خود به منظور دیدار با سیاستمداران اروپایی گفت کشورهای غربی بالاخره تصمیم گرفته‌اند با مخالفان جمهوری اسلامی وارد گفت‌وگوهای سازنده شوند.

شاهزاده رضا پهلوی: اعتصاب کارگران، فشار از درون به جمهوری اسلامی است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در یک گفتگوی اختصاصی با نشریه دیلی تلگراف که روز شنبه منتشر شد، گفت همه شرایط لازم برای سرنگونی رژیم فراهم است و این فرصت اکنون در مقابل اپوزیسیون جمهوری اسلامی قرار دارد.

او در بخشی از این گفتگو به اهمیت قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت اگر این اقدام از سوی اتحادیه اروپا صورت بگیرد، تاثیر حیاتی دارد و موجب جدا شدن سریع‌تر اعضای سپاه از این گروه خواهد شد.

در روزهای اخیر، چهره‌های سیاسی برجسته مخالف جمهوری اسلامی از جمله شاهزاده رضا پهلوی، حامد اسماعیلیون، مسیح علی‌نژاد، و نازنین بنیادی طی دیدارهایی که با مقامات اروپایی داشته‌اند، خواستار حمایت اروپاییان از معترضان ایرانی و افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی اتحادیه اروپا شده‌اند.

XS
SM
MD
LG