لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۱

شاهزاده رضا پهلوی بر ضرورت «تغییر رژیم جمهوری اسلامی» تاکید کرد


شاهزاده رضا پهلوی در پارلمان اروپا.
شاهزاده رضا پهلوی در پارلمان اروپا.

شاهزاده رضا پهلوی در نشستی در پارلمان بریتانیا به میزبانی «اندیشکده هنری جکسون» در پاسخ به پرسش بخش فارسی صدای آمریکا در ارتباط با نحوه تعامل کشورهای غربی با جمهوری اسلامی گفت راه‌حل نه تغییر رفتار جمهوری اسلامی بلکه تغییر این رژیم است.

به گفته او، دولت‌های غربی با این پیش فرض که تحریم‌ها موجب تغییر رفتار جمهوری اسلامی می‌شود و به میز مذاکره بازمی‌گردد، «انتظار اشتباهی» داشتند.

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه گفت ذهنیت جمهوری اسلامی بر یک جهان‌بینی و صدور آن به منطقه و جهان از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبتنی است.

به گفته او، تغییر رژیم راه‌حل نهایی است نه به این خاطر که کشورهای غربی خواستار آن هستند بلکه بدین خاطر که مردم ایران چنین می‌گویند زیرا فریاد «مرگ بر دیکتاتور» می‌دهند.

او در ادامه افزود جامعه جهانی دو گزینه پیش رو دارد؛ یا اینکه ایرانیان را تنها بگذارد تا خود مبارزه‌شان را ادامه دهند و یا اینکه با حمایت از مبارزه مردم ایران برای براندازی جمهوری اسلامی در سمت درست تاریخ بایستند.

در روزهای اخیر، چهره‌های سیاسی برجسته مخالف جمهوری اسلامی از جمله شاهزاده رضا پهلوی، حامد اسماعیلیون، مسیح علی‌نژاد، و نازنین بنیادی طی دیدارهایی که با مقامات اروپایی داشته‌اند، خواستار حمایت اروپاییان از معترضان ایرانی و افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی اتحادیه اروپا شده‌اند.

XS
SM
MD
LG