لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۴

قطع «مکرر و عمدی» تماس تلفنی رضا محمدحسینی با وکیلش؛ رضا شریف‌زاده: تضییع حقوق قانونی موکلم است


رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی محبوس در قزل‌حصار
رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی محبوس در قزل‌حصار

وکیل رضا محمدحسینی از «نقض حریم خصوصی» و «قطع مکرر و عمدی» تماس‌های تلفنی این زندانی سیاسی که در زندان قزل‌حصار استان البرز محبوس است، خبر داد و اعلام کرد که مقامات این زندان از تماس موکلش با او جلوگیری می‌کنند.

این در شرایطی است که رضا محمدحسینی دو هفته قبل از تلاش مقامات اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای «تواب‌سازی» خبر داده و گفته بود که به او اجازه نداده‌اند برای انحصار وراثت به خانواده‌اش وکالت بدهد.

علی شریف‌زاده، وکیل دادگستری، روز سه‌شنبه ۲۲ خرداد، با اعلام این خبر در شبکه اجتماعی «ایکس» تأکید کرد که «قطع مکرر و عمدی تماس تلفنی موکل محترم با وکیل توسط زندان قزل‌حصار، نقض حریم خصوصی و تضییع حقوق قانونی او» است.

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی مشروطه‌خواه، روز نهم خرداد در یک فایل صوتی که به دست خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا رسید، با شرح روایت شخصی خود، افشا کرده بود که مقامات جمهوری اسلامی با فشار اقتصادی بر زندانیان سیاسی در صدد «تواب‌سازی» آنها هستند.

آقای محمدحسینی در این فایل صوتی افشا کرده بود که مقامات اطلاعات سپاه از سپردن وکالت‌نامه او برای انحصار وراثت تنها ارثیه پدری‌اش جلوگیری کرده‌‌اند تا او نتواند از پس مخارج خود در زندان بربیاید.

به گفته این زندانی سیاسی، «نیری دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی رسما گفت سپاه با دادن وکالت شما مخالفت کرده» و بدین ترتیب با «تواب‌سازی» تلاش دارند نگذارند او از پس مخارج خود در زندان بر بیاید.

رضا محمدحسینی که پیش از این نیز سال‌ها در زندان به سر برده، در حال حاضر بر اساس حکم دادگاه تجدیدنظر استان تهران در حال گذراندن رأی «۱۴ سال و شش ماه حبس» است.

پیش از این، یک منبع مطلع در گفت‌وگو با صدای آمریکا احکام صادره برای او و سمانه نوروز مرادی و محبوبه رضایی در یک پرونده مشترک را «ناعادلانه» خوانده و تأکید کرده بود که این سه کنشگر سیاسی «جرمی مرتکب نشده‌اند» و فعالیت‌شان «تنها برای آزادی‌خواهی» و در چارچوب «آزادی بیان» بوده است.

XS
SM
MD
LG