لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۷

پلوشنکو قهرمان روس، مصدوم شد و از مسابقات پاتیناژ بازماند


ولادیمیر پوتین در کنار یوگنی پلوشنکو، قهرمان برنده مدال طلای پاتیناژ در المپیک سوچی
ولادیمیر پوتین در کنار یوگنی پلوشنکو، قهرمان برنده مدال طلای پاتیناژ در المپیک سوچی
یوگنی پلوشنکو پاتیناژ کار روسی، لحظاتی قبل از شروع اجرای کوتاهش از دور مسابقات پاتیناژ تک نفره کنار کشید.

هنگامی که نام پلوشنکو را برای اجرا صدا زدند، او به جای حاضر شدن در محل اجرا در حالی دیده شد که ظاهرا مشکلی در ستون فقراتش پیدا کرده بود و از اجرا اعلام انصراف کرد.

کمی بعد مسئولان اعلام کردند که یوگنی پلوشنکو به دلیل مصدومیت قادر به شرکت در مسابقه نیست.
این امر بیش از ده هزار تن از هوادران این ورزشکار پاتیناژ را ناامید کرد.
این ورزشکار پاتیناژ پرطرفدار به خبرنگاران گفت:‌ «برای گرم کردن بیرون آمدم ولی در اولین پرش دورانی احساس می کردم که انگار کاردی به پشتم فرو رفته و این احساس در دومین پرش غیرقابل تحمل شد. به سختی فرود آمدم و احساس می کردم که پای راستم مال خودم نیست. »
او گفت با وجودی که چهار قرص مسکن خورده اما درد همچنان باقی ماند:‌ «مثل این که خدا بهم گفت یوگنی، دیگر بس است.»

هرچند این ورزشکار ۳۱ ساله توانست مسابقه عادی را تمام کند اما با آنچه که انتظارش را داشت فرسنگ ها فاصله گرفته است. او گفت احتمالا لازم خواهد بود که پزشکان جراحی پیوندی روی ناحیه پشت بدنش انجام دهند تا بتواند برای تکمیل اجراهای فینالش شرکت کند.

یوگنی پلوشنکو، قهرمان چندین مرتبه اروپا و جهان و به عنوان یگانه نماینده روسیه در رقابت های پاتیناژ انفرادی مردان انتخاب شده بود.

او ۳ مرتبه قهرمان جهان و ۷ مرتبه قهرمان اروپا در رشته پاتیناژ انفرادی مردان شد. المپیک سوچی چهارمین حضور او در مسابقات المپیک به شمار می رود.

خروج پلوشنکو پایان فصل دیگری از زندگی حرفه ای پربار اوست. منتقدان پلوشنکو پیشتر او را به رابطه بازی برای راهیابی به مسابقات متهم کرده بودند چرا که او به جای رقابت با حریفان روسی اش در رقابتی علنی، طی یک تست مخفیانه تایید شده بود.

XS
SM
MD
LG