لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۹

در نیمه اول مرداد؛ ثبت ده‌ها هزار تماس در مورد «گرمازدگی» با اورژانس تهران 


گرما در ایران کشور را به تعطیلی کشاند.
گرما در ایران کشور را به تعطیلی کشاند.

رئیس مرکز اورژانس استان تهران می‌گوید از اول تا سیزدهم مرداد بیش از ۸۷ هزار مورد «گرمازدگی» در این مرکز ثبت شده است.

به گزارش رسانه‌های ایران، به گفته محمد اسماعیل توکلی، ۱۵ هزار و ۲۳۰ تماس از سوی شهروندان تهرانی در موضوع گرمازدگی با اورژانس در تعطیلات آخر هفته (چهارشنبه تا جمعه) بوده است.

گفته شده در بازه زمانی ۱ تا ۱۳ مرداد، ۸۷ هزار و ۵۰۳ تماس از سوی شهروندان تهرانی مربوط به گرمازدگی بوده که منجر به ۳۷ هزار و ۳۸۰ مأموریت و رسیدگی به ۹۳۳ مورد ضعف و بی حالی و ۷۷ مورد گرمازدگی شده است.

در پی گرم شدن هوا، مدیرکل هواشناسی خوزستان تایید کرد که در شهرهای اهواز، امیدیه، شادگان، رامهرمز، آبادان و بستان در این استان دمای هوا به ۵۰ درجه سانتیگراد رسیده است.

گرم شدن هوا که تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه را در پی‌داشت با واکنش‌های فراوانی نیز همراه بود. بسیاری از کاربران آن را با تلاش برای کنترل کمبود برق مرتبط دانستند.

فرید صفری، کارشناس انرژی، در گفت‌وگو با صدای آمریکا با اشاره به اختلاف میزان تولید و مصرف برق گفته که بیشتر نیروگاه‌های ایران وابسته به سوخت فسیلی هستند و نیروگاه‌های فرسوده کم‌بازده باید از مدار خارج شود.

هم‌زمان با اعلام تعطیلی سراسری، گزارش‌ها حاکی از آن داشت که نیروگاه‌های کارون سه و چهار «به دلیل تولید برق بیش از ظرفیت» به طور موقت از مدار تولید خارج شده‌اند.

XS
SM
MD
LG