لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۰

رفسنجانی: روحانیت در معرفی محمود احمدی نژاد مقصر است


اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، روحانیت را در تبلیغ محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق این کشور مقصر شناخت و برخی سیاست های اقتصادی دولت او را به تزریق سم به بدن تشبیه کرد.

به گزارش ایرنا، اکبر هاشمی رفسنجانی در سخنانی در جمع اهالی دزفول گفت رشد نقدیندگی در ۸ سال دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، مثل «مرض هاری» و سمی بود که به بدن تزریق شد و همه اش «شعار» بود.

هاشمی رفسنجانی همچنین گفت اخلاق، در دوران ۸ سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد آسیب خورد. او گفت: « این هشت سال دوره دولت سابق، آن موج بزرگ را بلند کرد برای اینکه اخلاق را فرو بریزد و ضربه کاری خوردیم.»

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفت: «ما تا آن موقع آلودگی به آن شکل وسیع نداشتیم، چیزی بود که در همه جا دیده می شد در اینجا هم دیده می شد، (اما در آن ۸ سال) یک دفعه مردم مواجه شدند با یک چیزهای عجیب غریبی که عوامل زیادی دارد.»

هاشمی رفسنجانی در مورد بیکاری در ایران گفت: «ما در دولت سابق چیزهای عجیبی برایمان اتفاق افتاد. با تضادهای غیر قابل تصور. هرچه ارز می خواستیم داشتیم. معنای داشتن ارز یعنی پشتوانه اسکناس. هرچه اسکناس می خواستند چاپ کردند.»

به گفته او میزان نقدینگی زمانی که محمود احمدی نژاد دولت را تحویل گرفت صد هزار میلیارد تومان بود اما این رقم پس از پایان ۸ سال ریاست جمهوری وی به بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنانش، درباره شعار های دولت محمود احمدی نژاد گفت: «مثلا می گفتند عصر ظهور و آمدن امام زمان است. علنی نمی شود این حرف ها را زد ولی هنوز هم می زنند.... روحانیت هم انصافا مقصرند در معرفی او (احمدی نژاد) و حمایت از او که هنوز هم خیلی هایشان دست برنداشته اند.»

هاشمی رفسنجانی از مخالفان دولت محمود احمدی نژاد بوده است. محمود احمدی نژاد خانواده هاشمی رفسنجانی را به فساد اقتصادی متهم کرده بود. اختلافات این دو در دوران اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ افزایش یافت. اما آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، در یک سخنرانی در سال ۱۳۸۸ گفته بود که نظرش به محمود احمدی نژاد نزدیک تر است.

XS
SM
MD
LG