لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۱

سازمان ملل: بدون تامین سوخت کامیون‌ها توزیع کمک‌ها در غزه ممکن نیست


فرحان حق، سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه گفت: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد می‌خواهد اطمینان یابد که کامیون‌های آژانس همکاری و امداد سازمان ملل، سوخت کافی را برای پخش‌کردن محموله‌ کمک‌های بشردوستانه غزه، در اختیار دارند.

به گزارش سی ان ان، فرحان حق گفت: «فایده‌ای ندارد که کمک‌ها را جمع‌آوری کنیم و سپس آن‌ها را در غزه رها کنیم، زیرا کامیون‌ها سوخت کافی در غزه ندارند تا کمک‌ها را به افرادی که به آن نیاز دارند، برسانند.»

سخنگوی سازمان ملل متحد همچنین خاطرنشان کرد که آنتونیو گوترش به صراحت گفت: «او خواستار آتش‌بس بشردوستانه شده و می‌خواهد که آتش‌بس بشردوستانه، شرط کمک‌ رسانی‌ها باشد.»

بر اساس گزارش سازمان ملل، در حال حاضر ۲۱۹ کامیون در گذرگاه مرزی رفح منتظر هستند که ۱۵ کامیون متعلق به هلال احمر مصر و ۱۰۴ کامیون حاوی کمک‌های دیگر کشورها هستند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روز جمعه ۲۸ مهر با حضور در گذرگاه مرزی رفح، میان مصر و نوار غزه، از تمامی طرف‌های بین‌المللی خواست برای اطمینان یافتن از رساندن کمک‌های بشردوستانه به دست فلسطینیان در غزه که محاصره‌ شده است، با یکدیگر همکاری کنند.

دبیرکل سازمان ملل متحد کامیون‌های کمک‌های امدادی را «رگ حیاتی» و تعیین‌کننده «مرگ و زندگی» برای فلسطینیان ساکن غزه خواند و بر انتقال هرچه سریعتر آن‌ها به منطقه تحت محاصره غزه تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG