لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۷

تیراندازی در آمریکا، این بار در گورستان


تیراندازی در گورستانی در ویسکانسین
تیراندازی در گورستانی در ویسکانسین

بعد از ظهر پنجشنبه مردی مسلح در گورستان گریسلند در شهر راسین، در جنوب شرقی ویسکانسین به شرکت‌کنندگان در یک مراسم تشییع جنازه حمله کرد. به گفته پلیس در این تیراندازی دو نفر زخمی شدند که یک نفر به صورت سرپایی مداوا شد و دیگری به بیمارستان منتقل شد.

ساعاتی بعد از حادثه ویسکانسین رئیس جمهوری ایالات متحده در نطقی خطاب به مردم آمریکا، از کنگره خواست محدودیت‌های قانونی خرید و حمل سلاح را به این کشور بازگردانند.

روز گذشته هم یک مرد مسلح با تیراندازی در بیمارستان سنت فرانسیس تولسا در ایالت اوکلاهاما چهار نفر را به کام مرگ کشید.

به گفته پلیس عامل این تیراندازی مردی بود که چند روز قبل در همین بیمارستان تحت عمل جراحی کمر قرار گرفته‌ بود. اما به دلیل نارضایتی از عملکرد پزشک معالجش، ابتدا با شلیک گلوله جراح را از پای درآورد و سپس با شلیک به یک زن و شوهر و بعد به خودش، غائله را خاتمه داد.

کمتر از ده روز قبل هم یک نوجوان هجده ساله با تیراندازی در دبستان راب در ایالت تگزاس سبب مرگ ۲۱ نفر، از جمله ۱۹ دانش‌آموز، شد.

پس از این حادثه، جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده از مردم آمریکا خواست که در «مقابل لابی‌های اسلحه بایستند و اعضای کنگره را برای تصویب قوانین منطقی در زمینه اسلحه تحت فشار قرار دهند.»

او همچنین اعلام کرد قصد دارد در خصوص قانون حمل اسلحه با نمایندگان کنگره رایزنی کند.

قانون اجازه حمل اسلحه، یکی از قوانین مورد مناقشه در ایالات متحده‌ است. شمار زیادی از مردم خواستار اعمال کنترل و محدودیت‌های شدیدتر در زمینه فروش سلاح هستند. عده‌ای دیگر اما معتقدند که هیچ قانونی نباید حق آمریکایی‌ها برای مالکیت یا حمل اسلحه را به خطر بیاندازد.

XS
SM
MD
LG