لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۴

سفر ولادیمیر پوتین به کشورهای آمریکای لاتین


دیدار ولادیمیر پوتین با فیدل کاسترو - رئیس جمهوری پیشین و «پدر انقلاب کوبا » - هاوانا، ۱۲ ژوئیه
دیدار ولادیمیر پوتین با فیدل کاسترو - رئیس جمهوری پیشین و «پدر انقلاب کوبا » - هاوانا، ۱۲ ژوئیه

روسیه میزبان دور بعدی مسابقات جام جهانی فوتبال است و روز یکشنبه در برزیل، مسئولیت دور بعدی این مسابقات رسماٌ به آقای پوتین محول خواهد شد.

رئیس جمهوری روسیه سفری شش روزه به چند کشور آمریکای لاتین را آغاز کرد.

ولادیمیر پوتین در نخستین مقصد سفرش، کوبا، با رائول کاسترو رئیس جمهوری آن کشور دیدار کرد. رهبران دو کشور چند موافقتنامه امضا کردند که یکی از آنها، توافق بخشودگی ۹۰% از بدهی های ۳۰ میلیارد دلاری هاوانا به مسکو بود. یکی دیگر از توافق ها مربوط است به اجازه اکتشاف نفت در نزیکی سواحل شمالی کوبا.

آقای پوتین دیدار یکساعته ای هم با فیدل کاسترو، «پدر انقلاب کوبا» داشت.

رهبر روسیه جمعه شب از هاوانا رهسپار ماناگوآ شد و پس از دیداری یکساعته با دانیل اورتگا، رئیس جمهوری نیکاراگوئه، آن کشور را به مقصد آرژانتین ترک کرد. وی در بوئنوس آیرس با کریستینا فرناندز، رئیس جمهوری آرژانتین دیدار و گفتگو می کند.

ولادیمیر پوتین در نظر دارد در نشست سران پنج اقتصاد تازه شکوفای جهان – برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی – به میزبانی برزیل شرکت کند.

سفر آقای پوتین در حالی انجام می گیرد که وی برای محدود کردن جدایی طلبان روسگرای شرق اوکراین و یافتن راه حلی از طریق مذاکره، تحت فشارغرب قرار دارد.

قرار است آقای پوتین روز یکشنبه هنگام بازی فینال جام جهانی فوتبال در برزیل باشد تا دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل مسئولیت میزبانی دور بعدی این مسابقات در سال ۲۰۱۸ را رسماً به وی محول کند.

XS
SM
MD
LG