لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۸

بازنشستگان تأمین اجتماعی در اهواز تجمع اعتراضی برگزار کردند


اعتراض بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در خوزستان - آرشیو
اعتراض بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در خوزستان - آرشیو

در ادامه اعتراضات صنفی و کارگری در ایران، شماری از بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در اهواز تجمع برگزار کردند و گروهی از کارگران پالایشگاه نفت تهران اعتصاب کردند و از کار دست کشیدند.

در تجمع روز دوشنبه ششم تیر در اهواز، مرکز استان خوزستان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران با تأکید بر ضرورت تداوم اعتراضات خیابانی، بار دیگر شعار «فقط کف خیابون، به دست میاد حقمون» سر داده شد.

بازنشستگان معترض همچنین شعار دادند: «حسین حسین شعارتون، دروغ و دزدی کارتون»

در دور جدید اعتراضات بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی که از نیمه خرداد از سر گرفته شده شعارهایی از جمله «نه مجلس نه دولت نیستند به فکر ملت»، «تورم ۱۰۰ درصد، سهم ما ۱۰ درصد» و «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» ، «ما اشتباه کردیم، که انقلاب کردیم» و «رضا شاه، روحت شاد» نیز سر داده شده است.

از سویی، به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، در روز دوشنبه ششم تیر، کارگران اورهال شاغل در پالایشگاه نفت تهران «در اعتراض به افزایش اجباری ساعات کاری‌شان» از کار دست کشیدند و اعتصاب کردند.

در روزهای گذشته نیز شماری از کارکنان صنعت نفت و پتروشیمی در استان‌های خوزستان، هرمزگان و بوشهر اعتصاب کردند و کارگران پروژه‌ای داربست‌بند در سایت‌های یک تا چهار پتروشیمی بوشهر برای در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، اول و دوم تیر از کار دست کشیدند و در محوطه این سایت‌ها راهپیمایی برگزار کردند.

همچنین کارکنان دکل حفاری شماره ۳۷ فتح در منطقه اهواز در اعتراض به «فقدان بیش از دو ماه مواد غذایی و آب آشامیدنی» از کار دست کشیدند.

گسترش اعتراضات و اعتصابات اصناف و کارگران در حالی است که با افزایش گرانی و تورم و خالی‌تر شدن سفره شهروندان، سخنگوی ابراهیم رئیسی گفته است مردم برای تحقق درمان و اصلاح اقتصادی باید «تحمل و صبر» کنند.

XS
SM
MD
LG