لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۱

تجمع بازنشستگان در چند شهر؛ کارکنان نفت و گاز در آغاجاری بار دیگر اعتراض کردند


اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی، شوش، یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲
اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی، شوش، یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲

در ادامه اعتراضات معیشتی در ایران، گروهی از بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و همچنین بازنشستگان صنایع فولاد در چند شهر تجمع کردند. هم‌زمان، کارکنان شرکت نفت و گاز نیز در آغاجاری اعتراض کردند.

بنا بر گزارش‌های منابع خبری در ایران، گروهی از بازنشستگان و مستمری‌بگیران معترض سازمان تأمین اجتماعی روز یک‌شنبه ۳۰ مهر، در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و تحقق نیافتن خواسته‌هایشان دست‌کم در شهرهای کرمانشاه، اهواز، اراک، شوش، و دزفول تجمع و راهپیمایی کردند.

هم‌زمان، گزارش‌ها حاکی از آن است که بازنشستگان و مستمری‌بگیران صنایع فولاد و معدن در تهران، خوزستان، اصفهان، و گیلان نسبت به وضعیت نامناسب معیشتی و رسیدگی نشدن به خواسته‌هایشان در مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی در این استان‌ها اعتراض کردند.

علاوه بر این، گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران از تجمع اعتراضی مجدد کارکنان رسمی شاغل در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری در استان خوزستان در اعتراض به «حذف سقف حقوق، حذف محدودیت حق سنوات بازنشستگی، و عودت کسورات مازاد مالیات»، در روز یک‌شنبه حکایت دارد.

اعتراض کارکنان رسمی نفت و گاز آغاجاری، یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲
اعتراض کارکنان رسمی نفت و گاز آغاجاری، یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲

در این تجمعات شعارهایی از جمله «تأمین رو غارت کردند، ما رو بیچاره کردند»، «حقوق بازنشسته، فقط واسه یه هفته»، «گرانی تورم، بلای جان مردم»، «زیر بار ستم نمی‌کنیم زندگی»، و «وای از این ظلم» سر دادند.

آنها همچنین شعار دادند: «فقط کف خیابون، به دست میاد حقمون»، «حقوق نصفه نیمه، سکوت کنی همینه»، و «اجرای همسان‌سازی، حق مسلم ماست.»

اعتراض بازنشستگان صنایع فولاد، یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲
اعتراض بازنشستگان صنایع فولاد، یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲

اجرای کامل همسان‌سازی، دریافت مطالبات معوقه، و تضمین اجرای تعهدات درمانی» از جمله خواسته‌های بازنشستگان صنایع فولاد در این اعتراض‌ها است.

اعتراضات بازنشستگان صنایع فولاد البرز غربی، رودبار گیلان، یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲
اعتراضات بازنشستگان صنایع فولاد البرز غربی، رودبار گیلان، یک‌شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲

مرتضی افقه، اقتصاددان در ایران با استناد با آمارهای منتشر شده در مورد فقر گفته در خوش‌بینانه‌ترین حالت، ۳۰ میلیون تن «زیر خط مطلق فقر» قرار دارند.

در این حال، جمشید اسدی اقتصاددان، به بخش فارسی صدای آمریکا گفته است که جنگ اسرائیل و شبه‌نظامیان حماس وضع اقتصاد ایران را بدتر خواهد کرد.

جمشید اسدی: جنگ حماس و اسرائیل وضع اقتصاد ایران را بدتر خواهد کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

XS
SM
MD
LG