لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۲

اعتراضات هم‌زمان بازنشستگان مخابرات در ۱۴ شهر: وعده وعید کافیه، ما عمر نوح نداریم


اعتراض بازنشستگان مخابرات در اردبیل، دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲
اعتراض بازنشستگان مخابرات در اردبیل، دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲

شماری از بازنشستگان شرکت مخابرات روز دوشنبه ۲۴ مهر دست‌کم در ۱۴ شهر ایران برای اعتراض به مشکلات معیشتی و بی‌توجهی به خواسته‌هایشان تجمع کردند.

تجمعات بازنشستگان معترض شرکت مخابرات که در ماه‌های گذشته به طور هفتگی با عنوان «دوشنبه‌های اعتراضی» برگزار می شود، دوشنبه ۲۴ مهر دست‌کم در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، ارومیه، زنجان، سنندج، زاهدان، کرمانشاه، رشت، اردبیل، ایلام، اراک، خرم‌آباد، و اهواز جریان داشته است.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران معترض نسبت به رسیدگی نشدن به مطالباتشان، از جمله «اجرای کامل آئین‌نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹ و رفع مشکلات بیمه درمانی» اعتراض دارند.

در این تجمع‌ها بازنشستگان معترض شعارهایی از جمله «وزیر بی‌لیاقت، ننگت باد»، «نه سازش نه تسلیم، اجرای آیین‌نامه»، «شرکت پردرآمد، چه بر سر تو آمد»، «وعده وعید کافیه، ما عمر نوح نداریم»، و «شش کلاس دروغگو، حاصل وعده‌هات کو» سر دادند.

  • گزارش تصویری

اصفهان

رشت

اهواز

زاهدان

اهواز

کرمانشاه

راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان مخابرات در کرمانشاه - دوشنبه ۲۴ مهر‌
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:24 0:00

تبریز

بحران اقتصادی در ایران اعتراضات معیشتی را به یکی از برنامه‌های روزانه تبدیل کرده است.

یک بازنشسته در روزهای گذشته به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفته اعتراض اصلی بازنشستگان، «عقب‌ماندگی افزایش دستمزد» و تحقق مطالبه‌شان برای «جبران عقب ماندگی مزد از سبد معیشت» است.

اعتراضات و اعتصابات معیشتی در ایران ادامه دارد و از جمله بازنشستگان تأمین اجتماعی، مخابرات، فرهنگیان و مستمری‌بگیران کشوری اعتراضات منظم هفتگی را در شهرهای مختلف برگزار می‌کنند.

کاظم علمداری، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه، از جمله دلایل عمده اعتراضات بازنشستگان در ایران را مشکلات معیشتی ذکر کرده است.

کاظم علمداری: بازنشستگان در ایران برای معیشت خود تظاهرات می‌کنند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:07:56 0:00

XS
SM
MD
LG