لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۳

پیام‌های رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه آمریکا در بزرگداشت «ماه میراث ملی مهاجران»جو‌ بایدن، رئیس جمهور آمریکا
جو‌ بایدن، رئیس جمهور آمریکا

جو‌ بایدن، رئیس جمهوری، و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، پیام‌های جداگانه‌ای را در بزرگداشت «ماه میراث ملی مهاجران» منتشر کردند.

آقای بایدن در پیام خود گفت: «آمریکا، چیزی فراتر از مکان است؛ این ایده‌ای است که همه یکسان آفریده شده‌اند و سزاوار آن هستند که در طول زندگی خود بصورت یکسان با آنها رفتار شود، و همه باید شانسی عادلانه و فرصتی برابر برای پیشرفت داشته باشند.»

او افزود: «این همان چیزی است که مردم را برای قرن‌ها به سواحل ما کشانده است. این چیزی است که ما را به آنچه هستیم، تبدیل می‌کند. همین ایده از آمریکا، توسط مهاجران از هر نقطه جهان، اجداد من و شما، ارائه شده است. رویاهای آنها آمریکا را ساخت، و در ماه میراث ملی مهاجران، ما شجاعت آنها را جشن می‌گیریم.»

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه او و‌ جیل، بانوی اول ایالات متحده، افتخار دارند که از نوادگان مهاجران هستند، گفت: «مانند بسیاری از کسانی که هنوز به دنبال آینده‌ای بهتر به اینجا می‌آیند، والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما نمی‌توانستند مطمئن باشند که در زندگی چه چیزی پیش می‌آید، اما آنها اعتقاد داشتند که برای فرزندان و نوه‌های خود هر چیزی در آمریکا امکان‌پذیر است، و البته حق داشتند.»

جو بایدن تبار ایرلندی و همسرش جیل تبار ایتالیایی دارند. کامالا هریس، معاون ریاست جمهوری آمریکا، نیز از مادر ‌و پدری متولد شد که از هند و‌ جامائیکا به آمریکا مهاجرت کرده بودند.

به گفته آقای بایدن، به موجب اختیارات که قانون اساسی و قوانین ایالات متحده به او داده است، ژوئن ۲۰۲۳ را ماه میراث ملی مهاجران اعلام می‌کند.

او از مردم آمریکا خواست تا درباره تاریخ متنوع این کشور و جوامع مهاجران بیشتر بیاموزند و این ماه را با برنامه‌ریزی و نظارت بر فعالیت‌های مناسبی که یادآور ارزش‌های تنوع، برابری، و ظرفیت است،‌ سپری کنند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، هم در پیامی گفت: «ما مفتخریم که به همشهریان خود در جشن ماه میراث ملی مهاجران، و شناخت راه‌های بی‌شماری که مهاجران، جامعه، اقتصاد، و فرهنگ آمریکا را غنی کرده‌اند، بپیوندیم.»

آقای بلینکن افزود: «از نخستین روزهای تاسیس جمهوری ما تا به امروز، مهاجران نقش مهمی در ساختن ملت، و پیشبرد ارزش‌ها و آرمان‌های دموکراتیک ما ایفا کرده‌اند. آنها استعدادها، انرژی، و اشتیاق را به تمام جنبه‌های جامعه آمریکا، از جمله دیپلماسی افزوده‌اند.»

او اشاره کرد: «مهاجرانی که در وزارت امور خارجه کار می‌کنند، دیدگاه‌ها و تجربیات منحصر به فردی را به ارمغان می‌آورند، سیاست خارجی کشور را تقویت می‌کنند، و منافع آمریکا را در سراسر جهان ارتقا می‌دهند.»

به گفته او، وزارت امور خارجه آمریکا افتخار می‌کند که مکانی است که در آن مهاجران می‌توانند شکوفا شوند و در مأموریت حیاتی ترویج صلح، رفاه، و امنیت در سراسر جهان مشارکت کنند.

XS
SM
MD
LG