لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۸

شاهزاده رضا پهلوی به مردم ایران: در چهلم انقلابتان حماسه‌ای دیگر آفریدید


شاهزاده رضا پهلوی در کنفرانس خبری ۲۸ مهر ۱۴۰۱
شاهزاده رضا پهلوی در کنفرانس خبری ۲۸ مهر ۱۴۰۱

شاهزاده رضا پهلوی از ایرانیان خواست در روز کوروش بزرگ، برای «یک آینده روشن» به عنوان کشور «صادرکننده اصول آزادی و حقوق بشر» با هم عهد ببندند.

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی تصویری که روز پنج‌شنبه ۵ آبان در پلتفرم‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، گفت: «به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کنم به این که ۲۵ قرن پیش به دست کوروش کبیر اولین گهواره حقوق بشر در جهان شد.»

او ایرانِ امروز را کشوری دانست که «سرکردگانش بیشترین عناد را با آزادی و حقوق بشر دارند.»

شاهزاده رضا پهلوی خطاب به ایرانیان تأکید کرد: «شما هم‌میهنانم در چهلم انقلابتان حماسه‌ای دیگر آفریدید. بیاییم در بزرگداشت کوروش بزرگ عهد خودمان را به یک آینده‌ای روشن و کشوری ببندیم که بار دیگر صادر کننده اصول آزادی و حقوق بشر باشد و نمونه‌ای برای جهانیان.»

شاهزاده رضا پهلوی: شما هم میهنانم در چهلم انقلابتان حماسه‌ای دیگر آفریدید
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

دور جدید اعتراضات از ۲۵ شهریور آغاز شده و در همه استان‌های کشور جریان داشته است.

در جریان این دور اعتراضات که پس از مرگ تحت بازداشت مهسا (ژینا) امینی از سر گرفته شده است، تا کنون شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «زن، زندگی، آزادی»، «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «فتنه ۵۷، عامل هر فلاکت»، «این آخرین پیامه، هدف خود نظامه»، «آذربایجان بیدار است، حامی کردستان است»، «کردستان، چشم و چراغ ایران»، «کشتن برای روسری، تا کی چنین خاک بر سری»، «نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری»، «فکر نکنید امروزه، قرار ما هرروزه»، «وای به روزی که مسلح شویم»، «رضا شاه،‌ روحت شاد» داده شده است.

مهسا امینی ۲۲ ساله که به همراه خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده‌ بود، ۲۲ شهریور توسط گشت ارشاد بازداشت و به مرکز پلیس امنیت اخلاقی، مشهور به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او ساعاتی بعد با آمبولانس به بیمارستان کسری برده شد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و ۲۵ شهریور جان باخت.

XS
SM
MD
LG