لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۳

رئیس‌جمهوری آمریکا در پی افزایش ابتلا به امیکرون در کشور از واکنش جدید دولت خبر داد


جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، از واکنش جدید دولت به افزایش شیوع امیکرون در کشور خبر داد و متعهد شد که با تست کرونا و ماسک با کیفیت رایگان در اختیار شهروندان آمریکایی قرار دهد.

آقای بایدن گفت دستور داده است تا پانصد میلیون تست اضافه برای توزیع خریداری شود که دو برابر میزان خرید قبلی دولت است.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین از اعزام ۱۲۰ پرسنل پزشکی نظامی به شش ایالت آمریکا که بیمارستان‌هایشان با چالش روبرو شده‌اند خبر داد.

موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا به بیش از ۷۸۰ هزار نفر در روز رسیده است و متوسط بستری در هفت روز، به ۱۴۰ هزار و ۵۷۶ نفر رسید که از رکورد پیشین در زمستان گذشته بالاتر است.

میزان بستری ناشی از ابتلا به کرونا در آمریکا حدود ۳۳ درصد و مرگ و میر کرونا حدود ۴۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است
رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا

رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا روز گذشته اعلام کرد که میزان بستری ناشی از ابتلا به کرونا در آمریکا حدود ۳۳ درصد و مرگ و میر کرونا حدود ۴۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

راشل والنسکی گفت انتظار می‌رود موارد ابتلا به کووید-۱۹ در هفته‌های آینده به اوج خود برسد.در حال حاضر، ۹۰ درصد از موارد ابتلا به کرونا در آمریکا، ناشی از امیکرون است.

خانم والنسکی گفت که افزایش اخیر در مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ احتمالا ناشی از نوع دلتا است.

دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد پزشکی رئیس‌جمهوری آمریکا، در نشست خبری کاخ سفید گفت در نهایت، ویروس کرونا بیشتر آمریکایی‌ها را مبتلا خواهد کرد اما تأکید کرد که اگر واکسن و دز یادآور تزریق شود، احتمال بیمار شدن، «بسیار بسیار اندک» است.

دکتر فاوچی در جلسه سنا نیز تأکید کرد که احتمال مرگ افراد واکسینه نشده ۲۰ برابر، احتمال بستری شدنشان ۱۷ برابر و احتمال ابتلا به کرونا در این‌افراد ۱۰ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده است.

XS
SM
MD
LG