لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۶

برگزاری مراسم نیایش برای سلامتی گروگان داعش در ایالت ایندیانا


ادوارد و پائولا کاسیگ، والدین پیتر کاسیگ
ادوارد و پائولا کاسیگ، والدین پیتر کاسیگ

پیتر کاسیگ روز نهم مهرماه به اسارت پیکارجویان داعش درآمد. او را در اسارت وادار به تغییر دین کردند و نام اسلامی عبدالرحمن را رویش گذاشتند.

اعضای خانواده و دوستان عبدالرحمن (پیتر) کاسیگ، مأمور کمک‌های بشردوستانه آمریکایی که به اسارت شبه‌نظامیان دولت اسلامی درآمده، در مرکز اسلامی آمریکای شمالی برای سلامتی و آزادی او دعا کردند.

هفته گذشته ویدیویی از سوی دولت اسلامی منتشر شد که ضمن گردن زدن آلن هنینگ، امدادگر بریتانیایی، عبدالرحمن کاسیگ را نفر بعدی در نوبت اعدام‌های پیکارجویان داعش معرفی کرد.

پیتر کاسیگ ۲۶ ساله و اهل ایالت ایندیانا، هنگامی که به اسارت شورشیان درآمد، وادار به تغییر دین به اسلام شد، و نام عبدالرحمن بر او گذاشته شد.

روز جمعه در شهر پلین‌فیلد در نزدیکی ایندیانا پولیس در ایالت ایندیانا، نزدیک به یکصد نفر برای آزادی او دعا کردند. پائولا، مادر وی به خبرنگار رویترز گفت: «ایمان دارم که این دعاهای خیر به پسرم نیرو و توان مقاومت می‌دهد.»

جو دگاس، ۲۹ ساله، از دوستان آقای کاسیگ و وکیل در لوئیزویل ایالت کنتاکی، می‌گوید «امیدم را حفظ می‌کنم. باید امیدوار باشیم.»

سخنگوی خانواده آقای کاسیگ گفته پسرشان روز اول اکتبر (نهم مهرماه) در مسیر شهر دیرالزور در شرق سوریه به اسارت گرفته شد. خانواده کاسیگ گفته عبدالرحمن برای همکاری با سازمان موسوم به «واکنش ویژه و اضطراری» که دو سال پیش برای کمک‌های انسان‌دوستانه به آوارگان سوری تشکیل شد، به آن کشور رفته بود.

دوستان آقای کاسیگ در تجلیل از او گفتند او همیشه آماده کمک دادن بود، و وقتی همه از برابر خطر می‌گریختند، او برای نجات دیگران خود را به خطر می‌انداخت‌.

روز چهارشنبه هم گزوهی نزدیک به ۲۵۰ نفر از دوستان آقای کاسیگ مراسم شب‌زنده‌داری و دعا برایش ترتیب دادند.

XS
SM
MD
LG