لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۸

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: توافق آمریکا با طالبان مورد بررسی قرار می‌گیرد


جیک سالیوان - آرشیو
جیک سالیوان - آرشیو

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، با حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان، درباره تعهد ایالات متحده به همکاری با آن کشور و تعهد به صلح برای همه مردم افغانستان، گفتگو کرد.

سخنگوی مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه ۳ بهمن در بیانیه‌ای اعلام کرد آقای سالیوان در این مکالمه تلفنی بر حمایت آمریکا از روند صلح افغانستان و تلاش های دیپلماتیکی که به رسیدن به یک راه حل سیاسی عادلانه و آتش بس دائمی در افغانستان کمک کند، تاکید کرده است.

مشاور امنیت ملی جو بایدن تصریح کرد که یکی از قصدهای آمریکا برای بررسی توافق فوریه ۲۰۲۰ میان آمریکا و طالبان، این است که از جمله بررسی شود آیا طالبان به تعهدات خود در زمینه قطع روابط با گروه های تروریستی، کاهش خشونت‌ها در افغانستان و وارد شدن در مذاکرات معنادار با دولت افغانستان عمل کرده است یا خیر.

او همچنین گفت آمریکا از حفظ دستاوردهای زنان و دختران و گروه های اقلیت افغانستان حمایت می کند و به همکاری نزدیک با دولت افغانستان و متحدانش در ناتو و شرکای منطقه‌ای برای رسیدن به یک استراتژی جمعی به منظور حمایت از آینده ای با ثبات و مستقل و امن برای افغانستان، پایبند است.

XS
SM
MD
LG