لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

رئیس جمهوری اسرائیل، مقام ارشد امارات را برای یک سفر رسمی به اورشلیم دعوت کرد


Reuven Rivlin - Mohammed bin Zayed Al Nahyan
Reuven Rivlin - Mohammed bin Zayed Al Nahyan

به دنبال توافق تاریخی عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی، روون ریولین رئیس جمهوری اسرائیل، از محمد بن زاید آل‌نهیان، ولیعهد ابوظبی که عملا حاکم امارات است، برای انجام یک سفر رسمی به اسرائیل دعوت کرد.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، روون ریولین دعوتنامه خود را به زبان عربی تنظیم کرده و در آن ابراز امیدواری کرده است که توافق صلح میان دو طرف، به تقویت اعتماد بین این دو کشور منطقه‌ای تبدیل شود.

رئیس جمهوری اسرائیل در پیامی در توئیتر خود هم اعلام کرد از شاهزاده محمد بن زاید برای دعوت به اورشلیم دعوت کرده است. توافق صلح میان اسرائیل و امارات متحده عربی با رایزنی ایالات متحده آمریکا به دست آمد.

پرزیدنت ترامپ هفته گذشته در زمان اعلام خبر این توافق، آن رویداد را «لحظه‌ای به واقع تاریخی» خواند و گفت: ‌«اکنون که یخ [رابطه] شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.»

به دنبال توافق تاریخی هفته گذشته میان اسرائیل و امارات متحده عربی که با تلاش ایالات متحده تحت رهبری پرزیدنت ترامپ حاصل شد، اکنون امارات اولین کشور عربی حوزه خلیج فارس و سومین کشور عربی است که با اسرائيل روابط فعال دیپلماتیک برقرار می‌کند.

XS
SM
MD
LG