لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۹

رویترز: نتانیاهو خواستار اتفاق نظر همه رقبای انتخاباتی در قبال موضوع ایران شد


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به موازات فعالیت انتخاباتی، از رقبای خود خواسته است سیاستی اجماعی را در مورد ایران، دنبال کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه ۴ اسفند با بنی گانتز، وزیر دفاع، و گبی اشکنازی، وزیر خارجه دولت خود، در این مورد گفت‌وگو کرد.

یک منبع رسمی دولت اسرائیل به رویترز گفت آقای نتانیاهوی راست‌گرا که برای مقابله با سیاست دولت پرزیدنت بایدن درخصوص ایران آماده می‌شود، تلاش دارد با چهر‌ه‌های سیاسی متمایل به میانه مانند اشکنازی و گانتز، موضعی واحد اختیار کند.

این مقام رسمی دولت که نامی از او برده نشده، گفت: «این موضوعی بسیار مهم و قطعا فراتر از هرگونه سیاسی‌کاری است. ما باید مطمئن شویم که همه بر سر این موضوع توافق دارند و به امید کسب آرای بیشتر، از آن خارج نمی‌شوند.»

دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.

XS
SM
MD
LG