لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۲

فرمانده سنتکام: ایران باید از هرگونه تحریک پرهیز کند


ژنرال کنث مک‌کنزی، فرمانده سنتکام
ژنرال کنث مک‌کنزی، فرمانده سنتکام

ژنرال کنث‌ مک‌کنزی، فرمانده سنتکام با اشاره به تلاش دولت ایالات متحده برای احیای توافق هسته‌ای گفت ایران باید در همین حال، از هرگونه تحریک، پرهیز کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرمانده سنتکام روز دوشنبه چهارم اسفند در جریان سفر به عمان گفت: به نظرم حالا زمان مناسبی است که همه طرف‌ها، آگاهانه و محتاطانه عمل کرده و منتظر بمانند که نتیجه چه خواهد بود.

فرمانده سنتکام افزود: با این حال ما برای هرگونه احتمالی، آماده هستیم.

ژنرال مک‌کنزی به ایران توصیه کرد برای اعتمادسازی، از هرگونه عملیات شرورانه پرهیز کند و افزود: به نظرم آن‌ها می‌خواهند به عنوان عضوی مسئول در خانواده کشورها و عضوی باثبات در منطقه، شناخته شوند.

فرمانده سنتکام گفت: ما همواره حمایت از نیروهایمان در منطقه را بررسی می‌کنیم و آن را خیلی جدی می‌گیریم. من اطمینان دارم ما برای هرچیزی آمادگی کامل داریم.

دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.

جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا، متهم به ایجاد بی‌ثباتی در منطقه با راه‌هایی از جمله حمایت از حوثی‌ها در یمن و همچنین شبه‌نظامیان شیعه در عراق است.

XS
SM
MD
LG