لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

عربستان سعودی از حمله دوباره گروه مورد حمایت ایران به تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض خبر داد


نمایشگاهی نظامی که حوثی ها اسفند ۱۳۹۹ در منطقه‌ای نامعلوم در یمن برگزار کردند
نمایشگاهی نظامی که حوثی ها اسفند ۱۳۹۹ در منطقه‌ای نامعلوم در یمن برگزار کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، عربستان سعودی روز جمعه ۲۹ اسفند اعلام کرد که حمله پهپادی به یک پالایشگاه نفت آرامکو در ریاض، منجر به آتش سوزی شده است.

این خبر در شرایطی گزارش می شود که پیشتر، سخنگوی نظامی حوثی ها در همین روز اعلام کرده بود که آنها تاسیسات نفت شرکت دولتی آرامکو در پایتخت ریاض را هدف حملات خود قرار داده اند. این سخنگو به «شرکت ها و شهروندان خارجی» هشدار داد که به سایت های نظامی و تاسیسات مهم عربستان نزدیک نشوند.

در همین حال خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که شورشیان حوثی یمن می گوید که با استفاده از ۶ پهپاد، به تاسیسات آرامکو حمله کردند.

حوثی های یمن که اخیرا نمایشگاهی را از‌ آن چه که «تسلیحات جدید» خود خوانده‌اند برگزار کردند، طی هفته‌های اخیر حملات خود به سعودی، اولین صادر کننده نفت در جهان، را افزایش داده اند. ائتلاف نظامی عربستان می گوید که ایران تسلیحات حوثی های یمن را تامین می کند.

ائتلاف نظامی عربستان سعودی در حمایت از دولت یمن که مورد شناسایی سازمان ملل است، با حوثی ها که با ایران همسو هستند، ‌وارد جنگ شده است. حوثی ها کنترل بخش هایی از شمال یمن و نیز صنعا، پایتخت آن کشور، را در دست دارند.

XS
SM
MD
LG