لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۹

خبرگزاری فرانسه: درگیری‌های شورشیان حوثی و نیروهای حامی دولت یمن در مارب ۹۰ کشته بر جای گذاشت


یک نیروی طرفدار دولت یمن در مارب - آٰرشیو
یک نیروی طرفدار دولت یمن در مارب - آٰرشیو

درگیری‌های شدید میان نیروهای حامی دولت یمن و شورشیان حوثی مورد حمایت ایران، به کشته شدن در مجموع دست کم ۹۰ کشته از هر دو طرف طی ۲۴ ساعت گذشته منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این خبر را منابع نظامی حامی دولت یمن در روز شنبه ۱۶ اسفند ماه، اعلام کرده‌اند. نیروهای دولتی مورد حمایت ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان هستند.

شورشیان شیعه حوثی که بر صنعا، پایتخت یمن و بخش های دیگری از این کشور تسلط دارند، ماه گذشته میلادی حمله ای را برای تصرف مارب آغاز کردند. مارب آخرین منطقه تحت کنترل محکم نیروهای حامی دولت در شمال یمن است.

منابع نظامی به خبرگزاری فرانسه گفته اند که درگیری ها در این استان نفت‌خیز منجر به کشته شدن ۳۲ نفر از نیروهای دولتی و اعضای قبیله های طرفدار دولت، و همچنین باعث کشته شدن ۵۸ نفر از نیروهای حوثی شد. این منابع گفتند که حوثی ها در حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان کشته شدند.

منابع گفته اند که درگیری های شدید در شش جبهه صورت گرفت و نیروهای دولتی قادر بودند که با حملات حوثی ها مقابله کنند. طبق این گزارش، حوثی ها توانستند در جبهه «کَساره» در شمال غرب شهر مارب پیشروی کنند.

ده ها نفر نیز در درگیری ها مجروح شده اند. خبرگزاری فرانسه می گوید سقوط احتمالی مارب ضربه بزرگی به دولت یمن به شمار می رود و همچنین شرایط زندگی غیرنظامیان را وخیم تر می کند.

XS
SM
MD
LG