لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۵

کنفرانس جنبش مقابله با یهودستیزی؛ سخنرانی برخی اعضای کنگره و اعطای جایزه به وزیر خارجه پیشین آمریکا


روون ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل سخنران مراسم افتتاحیه بود
روون ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل سخنران مراسم افتتاحیه بود

در کنفرانس جهانی مقابله با یهودستیزی، شماری از اعضای کنگره ایالات متحده سخنرانی کرده و جایزه این کنفرانس به مایک پمپئو، وزیر خارجه قبلی آمریکا اعطا شد.

کنفرانس جنبش مقابله با یهودستیزی روز دوشنبه ۱۱ اسفند به شکل مجازی برگزار شد که میهمانان این برنامه با ویدئو کنفرانس در آن حاضر شدند. در شروع این مراسم، روون ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل سخنرانی کرده و از تلاش‌های مقابله با یهودستیزی تقدیر کرد.

تد دویچ، عضو دموکرات ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان در این کنفرانس گفت: اگر با یهودستیزی‌ مقابله قرار نشود، فقط پخش می‌شود و فرقی نمی‌کند که در طیف چپ سیاسی باشد یا طیف راست سیاسی؛ ما فقط وقتی می‌توانیم با یهودستیزی مقابله کنیم که هرجا که آن را دیدیم، به آن اشاره کنیم و به این کار ادامه دهیم.

لی زلدین، ‌عضو جمهوری‌خواه ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان میز گفت: ما باید هر جایی که نشانی از یهودستیزی دیدیم، با آن مقابله کنیم.

جاش گاتهایمر، عضو دموکرات ایالت نیوجرسی در مجلس نمایندگان هم در این مراسم گفت: در کمیته امنیت میهن به همراه دیگر نمایندگان تلاش داریم چارچوبی گسترده‌تر برای مقابله با یهودستیزی دنبال کنیم و با تمامی اشکال تعصب برخورد کنیم.

گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل هم از دیگر سخنرانان این مراسم بود. او گفت: ایران فقط دارنده عنوان رسوای بزرگترین حامی تروریسم را ندارد و همزمان، بزرگترین کشور حامی یهودستیزی هم هست. رهبران ایران به کرات از عناوین یهودستیزانه استفاده کرده و به طور علنی گفته‌اند می‌خواهند تنها کشور یهودیان جهان را از بین ببرند. فقط فکر کنید چنین رژیم خطرناکی با این نگرش یهودستیزانه، اگر به سلاح‌هسته‌ای دست یابد، چه خواهد کرد.

سفیر اسرائیل در سازمان ملل افزود: اسرائیل به طور کامل از راه‌حل دیپلماتیکی که جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بگیرد، حمایت می‌کند. ولی امروز به نظر می‌رسد فقط ترکیبی از تحریم‌های سنگین و تهدید به عملیات نظامی، می‌تواند به توافق بهتر منتهی شود.

در این مراسم،‌ جایزه مدیریت جهانی در حوزه مقابله با یهودستیزی و همچنین تلاش‌ها برای دستیابی به توافق‌های ابراهیم و کمک به صلح خاورمیانه، به مایک پمپئو وزیر خارجه قبلی آمریکا اعطا شد.

XS
SM
MD
LG