لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۳

آنتونی بلینکن درباره هدف آمریکا در حمله به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه: فکر می‌کنم پیام به روشنی دریافت شد


آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، عصر جمعه در حاشیه کنفرانس خبری به موضوع حمله به مواضع گروه مورد حمایت ایران در سوریه اشاره کرد.
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، عصر جمعه در حاشیه کنفرانس خبری به موضوع حمله به مواضع گروه مورد حمایت ایران در سوریه اشاره کرد.

وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید هدف آمریکا از حمله به مواضع گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی، دادن پیامی بود که با این اقدام، «به روشنی» دریافت شده است.

آنتونی بلینکن عصر جمعه ۸ اسفند در جریان یک کنفرانس خبری در ساختمان وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره هدف از حمله بامداد جمعه به مواضع گروه‌های مورد حمایت ایران در سوریه، گفت: «ما باید هم به آن حملات و هم به تهدید مستمری که بسیار مشخص بود، واکنش نشان می‌دادیم. به همین دلیل ما این اقدام متمرکز و متناسب را انجام دادیم؛ اقدامی که در تضعیف برخی از توانایی‌های آن گروه شبه‌نظامی در اجرای حملات جدید موثر بود و این موضوع را، به ویژه برای ایران، بسیار روشن کرد که آنها نمی‌توانند با مصونیت علیه مردم، شرکا، و منافع ما عمل کنند. من فکر می‌کنم آن پیام به روشنی دریافت شده است.»

پنجشنبه شب به وقت واشنگتن (بامداد جمعه ۸ اسفند به وقت ایران) ایالات متحده به مواضع گروه‌های مورد حمایت حکومت ایران در سوریه حمله کرد. جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت که این حملات در پاسخ به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکایی در عراق، به دستور رئیس جمهوری ایالات متحده و مشورت با شرکای آمریکا در ائتلاف بین‌المللی، صورت گرفت.

XS
SM
MD
LG