لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۸

اعتراض هزاران تن از بازنشستگان و مالباختگان بورس در شهرهای مختلف ایران


تجمع بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در شاهرود
تجمع بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در شاهرود

در ادامه دور جدید اعتراضات صنفی به دلیل مشكلات معیشتی در ایران، مال‌باختگان بازار بورس و همچنین بازنشستگان تامین اجتماعی در پایتخت و دیگر شهرها دست به تجمع زده و با سردادن شعارهایی، بر شرکت نکردن در انتخابات ریاست جمهوری آینده تاکید کردند.

پس از اعتراضات روز دوشنبه مقابل ساختمان بورس - اعتراضاتی که طی آن پرچم این نهاد به دست معترضان پایین كشیده شد - تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی حاكی از آن است كه سهام‌داران مال‌باخته بازار بورس بار دیگر با تجمع مقابل ساختمان بورس در سعادت‌آباد تهران، ضمن مطالبه رسیدگی به وضعیت مالی‌شان از سوی دولت، شعار می‌دادند كه دیگر در نظام جمهوری اسلامی، رای نخواهند داد.

مال‌باختگان بورس پس از سقوط شاخص‌های اقتصادی، دارایی و سرمایه خود را از دست داده‌اند. سال گذشته، علی خامنه ای و حسن روحانی مردم را به حضور در بازار بورس و سرمایه گذاری در آن تشویق می‌كردند.

بازنشستگان مشهدی با شعار «ظلم و ستم کافیه؛ سفره ما خالیه» مقابل این سازمان تجمع کردند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان در مشهد با شعار ظلم و ستم کافیه؛ سفره ما خالیه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:31 0:00

علاوه بر این، دور جدید تجمع ‌بازنشستگان كه از اواسط فروردین ماه، با شعارهایی علیه شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری آغازشده بود، این هفته نیز در شهرهای تهران، ایلام،‌ کرج،‌ مشهد، اراک، و قزوین ادامه یافت.

در شهرهای بجنورد و اراک نیز بازنشستگان تامین اجتماعی تجمع کردند.

شعار عدم شركت در انتخابات جمهوری اسلامی، در حالی به مبنای شعاری مخالفان و معترضان در صنوف و طبقات مختلف اجتماعی در ایران بدل شده كه فائزه هاشمی، فعال سیاسی و دختر علی‌اكبر هاشمی رفسنجانی و همچنین محمد نوری‌زاد فعال سیاسی محبوس در زندان، گفته‌اند در انتخابات ریاست جمهوری شركت نخواهند كرد.

همچنین جمعی از بازنشستگان و مستمری‌بگیران در تبریز،‌ با سر دادن شعارهایی مقابل ساختمان تامین اجتماعی تجمع کردند.

مخالفان و منتقدان نظام جمهوری اسلامی در داخل می‌گویند، در نبود یک رفراندوم آزاد، میزان عدم شركت در انتخابات از سوی مردم، معیار نسبی جایگاه جمهوری اسلامی در جامعه ایران خواهد بود.

XS
SM
MD
LG