لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۳

بازنشستگان تامین اجتماعی بار دیگر برای اعتراض در چند شهر ایران تجمع کردند


تصویری از تجمع بازنشستگان در ساری
تصویری از تجمع بازنشستگان در ساری

بازنشستگان تامین اجتماعی بار دیگر در اعتراض به روند اجرای همسان‌سازی حقوق، در چندین شهر بزرگ ایران تجمع کردند.

بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا و همچنین تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهایی چون تهران، اصفهان،‌ اهواز، ساری و تبریز در مقابل ساختمان‌های اداری شهر خود از جمله تامین اجتماعی تجمع کردند و شعارهایی علیه کوتاهی مقامات سر دادند.

این بازنشستگان در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و تورم حاکم بر ایران، با در دست گرفتن تعدادی پلاکارد و سر دادن شعارهای از جمله «ظلم و ستم کافیه، سفره‌هامون خالیه» و «فریاد فریاد، از این همه بیداد» خواستار محقق شدن وعده‌های مسئولان و اجرای دقیق همسان‌سازی حقوق خود شده‌اند.

برابر با ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی،‌ حداقل مستمری کارگران بازنشسته نباید از حداقل دستمزد تعیین شده کارگران شاغل کمتر باشد، قانونی که به گفته این بازنشستگان تا به امروز به مرحله اجرا گذاشته نشده است.

بازنشستگان در تبریز با در دست داشتن پلاکارهادی و سر دادن شعارهایی خواستار رفع تبعیض شدند:

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در تبریز: خواستار رفع تبعیض هستیم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00

گروهی از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای اهواز، اصفهان و ساری نیز خواستار اجرای همسان‌سازی حقوق شدند:

بازنشستگان در تهران با تجمع مقابل ساختمان تامین اجتماعی شعار « فریاد، فریاد، از این همه بیداد» را سر دادند:‌

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران: فریاد، فریاد، از این همه بیداد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:25 0:00

در طول سال‌های گذشته و اوایل بهمن ماه سال جاری نیز بازنشستگان در انتقاد به عملکرد دولت و نمایندگان مجلس تجمعات گسترده‌ای را برگزار و خواهان رسیدگی به مطالبات خود همچون همسان‌سازی حقوق و اجرای دقیق قانون مدیریت خدمات کشوری شده‌اند.

وضعیت بد اقتصادی در ماه‌های اخیر در شرایطی افزایش یافته که هر روز ابعاد تازه‌‌ای از فساد مالی گسترده اشخاص و نهادهای وابسته به رژیم جمهوری اسلامی آشکار می‌شود. پرونده های فساد اقتصادی افراد نزدیک به حکومت و حمایت مالی بی‌حد ‌و ‌حصر رژیم ایران از گروه‌های تروریستی مانند حزب‌الله و حماس از جمله این فسادها است.

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه‌های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است.

XS
SM
MD
LG