لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۷

رسانه‌ اسرائیلی: رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا برای گفت‌وگو در مورد ایران به اسرائيل می‌رود


ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا - آرشیو
ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا - آرشیو

یک رسانه‌ اسرائیلی می‌گوید ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، روز سه شنبه ۱۹ مرداد به اسرائیل می رود.

وبسایت خبری اسرائیلی «والا» به نقل از «منابع مطلع» خود نوشته است یکی از محورهای این دیدار که اولین دیدار آقای برنز از اسرائیل در سمت رئیس سیا است، بحث درباره جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

ویلیام برنز در این سفر علاوه بر دیدار با دیوید بارنیا، همتای اسرائیلی خود که از ابتدای ژوئن ریاستش بر موساد آغاز شده، با نفتالی بنت، نخست وزیر، و برخی مقامات عالی نظامی اسرائیل گفت وگو خواهد کرد.

این سفر حدود ده روز پس از حمله مرگبار پهپادی به یک کشتی تجاری اسرائیلی در نزدیکی آبهای دریای عمان و حملات اخیر راکتی از جنوب لبنان علیه اسرائیل صورت می گیرد. آمریکا، بریتانیا، اسرائیل هر سه ایران را مسئول این حمله می‌دانند. ایران این اتهام را رد کرده است.

به نوشته وبسایت والا، ادامه مذاکرات هسته‌ای غیرمستقیم ایران و آمریکا پس از شروع به کار دولت ابراهیم رئیسی در ایران از جمله مسائل مورد بحث آقای بنز و مقامات اسرائیل خواهد بود.

در خبری دیگر و در حالی که تنش لفظی میان مقامات ایران و اسرائيل در روزها و هفته های اخیر بالا گرفته است، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز دوشنبه ۱۸ مرداد مدعی شد جمهوری اسلامی «منتظر یک حرکت اشتباه» از اسرائیل است تا «نابودشان کنیم.» او البته در عین حال گفت «در دنیای امروز کلمات بسیار قدرتمند شده‌اند» و «امروز کلمات همانند موشک و گلوله‌ها» پرتاب می‌شوند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه در جلسه کابینه این کشور به ایران، و گروه‌های نیابتی مورد حمایتش یعنی حماس در غزه و حزب‌الله در لبنان در مورد اقدامات شان علیه اسرائیل هشدار داه بود.

XS
SM
MD
LG