لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۳

واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در کامیاران ۱۶ کشته بر جا گذاشت


آرشیو
آرشیو

واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در کامیاران در استان کردستان ایران، به کشته شدن ۱۶ تن و زخمی شدن ۱۲ تن دیگر منجر شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران روز پنجشنبه ۱۰ شهریور ضمن اعلام این خبر از اعزام هلی‌کوپتر و چند دستگاه آمبولانس به محل حادثه خبر داد.

همچنین خبرگزاری فارس به نقل از یک مقام علوم پزشکی کردستان گزارش داد، زمانی که این مینی‌بوس از مریوان به پالنگان می‌رفت، کنترل ماشین در گردنه «تفین» از دست راننده خارج شد و به دره سقوط کرد.

بنا بر گزارش‌ها، حوادث جاده‌ای در ایران عمدتا به دلیل عدم ایمنی جاده‌ها و همچنین فرسودگی وسایل نقلیه، و عدم رعایت قوانین رانندگی و نظارت بر آن، روزانه جان عده قابل توجهی از شهروندان را در این کشور می‌گیرد.

دوم تیر ماه در پی واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر، دو خبرنگار کشته و ۲۱ تن دیگر مجروح شدند.

فرمانده پلیس راه کشور در واکنش به آن حادثه گفت اگر «می‌دانستیم مسافران چه کسانی هستند، حتما اتوبوس مناسب انتخاب می‌کردیم و برایشان اسکورت می‌گذاشتیم.» در حالی که اتوبوس حامل خبرنگاران در سال ۱۳۸۵ ساخته شده بود، به کارخانه سیمان تعلق داشت، و سال‌ها در همان مسیر کوهستانی کارگران کارخانه سیمان را جابه‌جا می‌کرد.

یک روز پس از واژگونی اتوبوس خبرنگاران، اتوبوس حامل سربازان وظیفه در محور یزد - دهشیر به کشته شدن هفت تن منجر شد. نیروی انتظامی علت حادثه را «نقص در سیستم فنی ترمز این اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل» اتوبوس اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG