لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۰

جزئیات تصادف اتوبوس حامل سرباز معلمان؛ افزایش تعداد کشته‌شدگان به ۷ تن


آرشیو
آرشیو

نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در امور سرباز معلمان پنجم تیر ماه گفت در حادثه تصادف دهشیر یزد، علاوه بر کشته شدن پنج تن در صحنه تصادف، دو تن نیز که هر دو سرباز معلم بودند، حین انتقال به بیمارستان جان باختند.

یک روز پس از حادثه رانندگی در محور یزد - دهشیر نیز که به کشته شدن پنج تن منجر شد، نیروی انتظامی علت حادثه را «نقص در سیستم فنی ترمز این اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل» اتوبوس اعلام کرد.

ساعاتی پس از حادثه رسانه‌های ایران اعلام کرده بودند که در این حادثه پنج تن کشته شدند و همه کشته‌شدگان سرباز معلم بودند، اما در گزارش‌های تکمیلی با جزئیات بیشتر روشن شده است که در این حادثه نخست، سه سرباز معلم، یک درجه‌دار نیروی انتظامی، و یک سرنشین تریلی جان باختند و دو سرباز معلم نیز در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

بنا بر گزارش‌ها، نام پنج تن از کشته‌شدگان طیب شه‌بخش، راشد پاهنگ، عبدالرحمن دلیری، سروان ناهیدی، و ناصر گلستان‌زاده اعلام شده است. در این حادثه ۳۱ تن نیز مجروح شدند که ۹ نفر از آنها با هلی‌کوپتر به بیمارستان منتقل شدند.

خبرگزاری رکنا به نقل از ناصر سلیمان‌زاده، نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در امور سرباز معلمان گزارش داد که در حادثه تصادف دهشیر یزد علاوه بر کشته شدن پنج تن در صحنه تصادف، دو تن حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند.
بنا بر این گزارش، پنج تن از کشته‌شدگان سرباز، یک نفر درجه‌دار نیروی انتظامی و یک نفر نیز کمک راننده بود. از میان مجروحان نیز دو تن هنوز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
بر اساس ویدئوی گفت‌وگویی با چند سرنشین این اتوبوس که رکنا منتشر کرده، آنها می‌گویند اتوبوس «قراضه» بود. ترمزش درست کار نمی‌کرد و دو تایر آن پیش از وقوع تصادف پنچر شد.

این حادثه صبح روز پنج‌شنبه، سوم تیر، در دهشیر یزد اتفاق افتاد و در پی از دست دادن کنترل، اتوبوس نخست به جدول وسط خیابان و سپس به یک دستگاه تریلی در جهت مخالف برخورد کرد. مسافران اتوبوس سربازهایی بودند که از استان سیستان و بلوچستان برای دوره آموزشی به شیراز برده می‌شدند و قرار بود از مهر ماه در آموزش و پرورش به عنوان معلم دوران سربازی اجباری خود را سپری کنند.

  • تشییع پیکر خبرنگاران محیط زیست بر دوش محیط‌بانان

همچنین امروز، پنجم تیر، مراسم تشییع و خاکسپاری دو خبرنگار جان‌باخته در حادثه رانندگی در آذربایجان غربی با حضور جمع گسترده‌ای از روزنامه‌نگاران و مقامات مرتبط، در قطعه نام‌آوران بهشت‌زهرا برگزار شد. پیکر این دو روزنامه‌نگار حوزه محیط زیست، مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، بر دوش محیط‌بانان تشییع شد.

تصادفات جاده‌ای یکی از عوامل مهم مرگ‌ومیر در ایران است. به گزارش ایرنا، بر اساس آمار اولیه جمع‌آوری شده در سازمان پزشکی قانونی کشور، تنها در نوروز امسال ۹۹۹ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

XS
SM
MD
LG