لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۶

سخنگوی کاخ سفید: کارزار فشار حداکثری علیه ایران موفقیت‌آمیز عمل می‌کند


کیلی مکننی، سخنگوی کاخ سفید در جریان جلسه روز سه‌شنبه با خبرنگاران
کیلی مکننی، سخنگوی کاخ سفید در جریان جلسه روز سه‌شنبه با خبرنگاران

کیلی مکننی، سخنگوی کاخ سفید در جلسه‌ای با خبرنگاران گفت کارزار فشار حداکثری علیه ایران کماکان موفقیت آمیز عمل می‌کند و افزود ایران به شکل فزاینده‌ای در منطقه منزوی و تضعیف شده است. وزیر انرژی آمریکا هم اعلام کرد کارزار فشار حداکثری ادامه خواهد داشت.

سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه ۲۵ آذر گفت: کارزار فشار حداکثری ما کماکان موفقیت آمیز عمل می‌کند، ایران به شکل فزاینده‌ای منزوی و تضعیف شده است. وقتی پرزیدنت ترامپ ریاست جمهوری خود را شروع کرد، منطقه در شرایطی بسیار آشفته بود. گروه داعش برای خود منطقه‌ای به عنوان خلافت داشت، نیروهای نیابتی ایران مشغول گسترش هرج و مرج بودند.

خانم مکننی افزود: از زمان ریاست جمهوری، پرزیدنت ترامپ تلاش کرده با متحدان‌مان در منطقه اعتمادسازی کند و منافع مشترک آن‌ها را شناسایی کند. برعکس دولت قبلی که مقادیر زیادی پول نقد به ایران داد و توافقی امضا کرد که بندهای انقضای آن اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای می‌داد، پرزیدنت ترامپ ایران را منزوی کرد و چهار توافق صلح به دست آورد که چهار برابر بیشتر از چیزی است که مقام پیش از او به دست آورده بود.

روز سه‌شنبه همچنین دن برویت، وزیر انرژی ایالات متحده هم که در امارات متحده عربی است، در یک کنفرانس خبری گفت ایالات متحده به کارزار فشار حداکثری خود علیه ایران، ادامه می‌دهد.

وزیر انرژی آمریکا گفت: کارزار فشار حداکثری ما دو یا سه سال پیش شروع شده و ادامه خواهد داشت.

او افزود: ما در موارد زیادی شاهد فعالیت‌های تروریستی بوده‌ایم که یا از سوی ایران یا از سوی گروه‌های نیابتی ایران در سرتاسر جهان انجام شده و تا زمانی که این فعالیت‌ها متوقف نشده و این رفتار تغییر نکند، شاهد خواهید بود که کارزار فشار حداکثری به جای خود باقی می‌ماند.

XS
SM
MD
LG