لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

کلی کرفت: مردم ایران خواهان حکومتی هستند که نماینده خواسته‌های آنها باشد


کلی کرفت، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد
کلی کرفت، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد

کلی کرفت، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد در سخنانی و با اشاره به سرکوب‌ها از سوی رژیم جمهوری اسلامی گفت مردم ایران خواهان حکومتی هستند که نماینده آرزوها و خواسته‌های آنها باشد.

خانم کرفت روز دوشنبه ۲۴ آذر، در جریان سخنرانی در «بنیاد هریتیج» گفت: میلیون‌ها ایرانی زیر نفوذ رژیم سرکوبگر در چند ماه اخیر بوده‌اند. یک خبرنگار، یک کشتی‌گیر و هزاران معترض یا کشته یا به زندان افتادند چرا که خواهان حکومتی هستند که نماینده رویاها و خواسته‌های آن‌ها باشد. دولتی که از تروریسم و بذر پاشی هرج و مرج در سرتاسر جهان، روی‌ بگرداند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل افزود: من هیچ‌گاه دیدار با خانواده کسانی که به ناحق در ایران به زندان افتادند را فراموش نمی‌کنم. این قربانیان در یک هتل جمع شده بودند. دو نفر آن‌ها، دو فرزند باب لوینسون گروگان آمریکایی بودند. تنها چیزی که آنها خواهانش بودند، بارقه‌ای از امید بود.

کلی کرفت گفت: این یکی از اولین دیدارهای من و تنها سه روز پس از آن بود که در پست سفیر آمریکا در سازمان ملل قرار گرفتم. از آن لحظه به بعد،‌ این خانواده‌ها تاثیری عمیق بر روح من گذاشتند و می‌دانم هزاران خانواده ایرانی در غم آن‌ها شریک هستند و آن‌ها هم نگران آینده عزیزان خود هستند.

اعدام روح‌الله زم خبرنگار و نوید افکاری کشتی‌گیر از آخرین اقدامات نظام جمهوری اسلامی است که واکنش‌ها و محکومیت‌های جهانی در پی داشته است.

XS
SM
MD
LG