لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۳

رابرت اوبراین در اورشلیم: ایران به واسطه سنگین‌ترین تحریم‌ها مهار شده است


رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید - آرشیو
رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید - آرشیو

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز یکشنبه ۲۳ آذر در اورشلیم در یک نشست خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، بر نتیجه‌بخش بودن کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه رژیم ایران تاکید کرد.

آقای اوبراین در این جلسه گفت که ایران به واسطه اعمال سنگین‌ترین فشارهای اقتصادی علیه یک کشور از پس از پایان جنگ سرد تاکنون، مهار شده است. وی با بیان این که آمریکا و همچنین اسرائیل هیچ مشکلی با مردم ایران ندارند، گفت پول حاصل از برجام و لغو تحریم‌ها، حقیقتا کمکی به مردم ایران نکرد.

رابرت اوبراین اضافه کرد: «آن پول به جای آن که برای مردم ایران هزینه شود، خرج عوامل نیابتی تروریست جمهوری اسلامی در سراسر منطقه برای جنگ‌افروزی علیه همسایگانش شد ... و برای همین قطع شد.»

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نیز در این نشست خبری مشترک بازگشت به تعامل عادی پیش از دولت دونالد ترامپ با ایران را یک «اشتباه» خواند.

وی گفت: «تا وقتی ایران به ارعاب و تهدید همسایگانش ادامه می‌دهد، تا وقتی ایران خواهان نابودی اسرائیل است، تا وقتی به سازمان‌های تروریستی در سراسر منطقه و جهان پول و تجهیزات و آموزش می‌دهد، و تا وقتی که بر جستجوی سلاح هسته‌ای و ابزارهای پرتاب آن اصرار می‌ورزد، ما نباید به تعامل عادی با ایران باز گردیم.»

نخست وزیر اسرایئل تاکید کرد: «همه ما باید برای پیشگیری از این تهدید عمده علیه صلح جهانی متحد باشیم.»

XS
SM
MD
LG