لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۳

به رغم هشدارها نسبت به خطر گسترش کرونا، میلیون‌ها آمریکایی برای تعطیلات روز شکرگزاری راهی سفر هستند


هشدارهای مرکز کنترل بیماری‌ها برای مسافران در فصل تعطیلات در فرودگاه شیکاگو
هشدارهای مرکز کنترل بیماری‌ها برای مسافران در فصل تعطیلات در فرودگاه شیکاگو

روز پنجشنبه ششم آذر ماه، روز شکرگزاری در ایالات متحده است و میلیون‌ها آمریکایی با استفاده از خودرو، قطار، و یا هواپیما برای دیدار با خانواده و عزیزان خود راهی سفر می‌شوند. این در حالی است که پزشکان و مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا با صدور هشدارهای مکرر از مردم خواسته‌اند در خانه بمانند و از گسترش بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند.‌

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، برخی گمان می‌کنند که چون قبلا به کووید۱۹ مبتلا شده و بعد بهبود یافته‌اند، در برابر ابتلا به این بیماری مصون هستند. ولی کارشناسان می‌گویند حتی سابقه ابتلا هم نمی‌تواند مصون بودن به این ویروس را تضمین کند؛ چرا که در برخی موارد افراد بیش از یک بار به آن مبتلا شده‌اند.

دکتر کاترین لی از مرکز درمانی سیدار سینای می‌گوید: «من کاملا آن خواسته عمیق در این موقع از سال را درک می‌کنم. ما سال دشواری داشته‌ایم و حالا زمان تعطیلات است و می‌خواهیم در کنار دوستان و خانواده باشیم. ولی بسیار مهم است که در خانه بمانیم.»

این گزارش می‌گوید اجرای دستورالعمل‌های مرکز کنترل بیماری‌ها برای فاصله ۱.۸ متری از یکدیگر در فرودگاه‌ها، استراحت‌گاه‌ها در اتوبان، و ایستگاه‌های قطار دشوار است. ولی بدتر این که میلیون‌ها آمریکایی در تعطیلات آخر هفته بعد از روز شکرگزاری به سفر می‌روند و خطر گسترش ویروس در راه بازگشت به خانه را بالا افزایش می‌دهند. کارشناسان بهداشت عمومی نگران این قضیه هستند.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در جریان تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی آمار ابتلا در ایالات متحده به شدت افزایش یابد که بخشی از آن به دلیل مراسم روز شکرگزاری است. و این چیزی است که دیگر کشورهای جهان با نزدیک شدن فصل تعطیلات باید با دقت آن را زیر نظر بگیرند.

XS
SM
MD
LG