لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۸

کامبوزیا پرتوی، کارگردان سرشناس ایرانی، بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت


کامبوزیا پرتوی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی در سن ۶۵ سالگی درگذشت. عکس از رسانه‌های ایران
کامبوزیا پرتوی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی در سن ۶۵ سالگی درگذشت. عکس از رسانه‌های ایران

کامبوزیا پرتوی، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سرشناس ایرانی، در سن ۶۵ سالگی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت. رسانه‌های ایران روز سه شنبه ۴ آذر گزارش دادند که آقای پرتوی که برای انجام عمل قلب به بیمارستان مراجعه کرده بود، بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان، درگذشت.

از جمله آثار این هنرمند ایرانی می‌توان به کارگردانی فیلم‌های «گلنار»، «بازی بزرگان»، «ماهی»، و «کافه ترانزیت»، و نوشتن فیلمنامه فیلم‌های «من ترانه ۵ سال دارم» و «دایره» اشاره کرد.

شمار رسمی مبتلایان به کرونا در ایران حدود ۹۰۰ هزار نفر اعلام شده است و گفته شده است که روزانه بیش از ۴۰۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست می‌دهند. این در حالی است که آمارهای رسمی ایران، مانند آمارهای چین و روسیه، قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و از این رو نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود. ارزیابی می‌شود که آمار واقعی بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده باشد و مقامات رژیم در مورد شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان اطلاع‌رسانی نمی‌کنند.

در همین حال انتقادهای بسیار به عملکرد دولت در مدیریت بحران کرونا انجام شده است. مقامات رژیم ایران علی‌رغم شیوع گسترده کرونا، و با وجود اعتراض‌ها و هشدارهای مکرر کارشناسان، مدارس را بازگشایی کردند و تاکید داشتند که مراسم عزاداری محرم به صورت عمومی برگزار شود.

XS
SM
MD
LG