لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۶

یک سناتور جمهوری‌خواه: پرزیدنت بایدن هرگونه لغو احتمالی تحریم‌های ایران را از قبل به کنگره اطلاع دهد


سناتور بیل هگرتی
سناتور بیل هگرتی

سناتور بیل هگرتی، عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و نماینده جمهوری‌خواه ایالت تنسی، در نامه‌ای از پرزیدنت بایدن خواست جزئیات هرگونه اقدام دیپلماتیک در خصوص ایران، از جمله لغو احتمالی هرگونه تحریمی، را پیش از به اجرا درآوردن آن به کنگره اطلاع دهد.

سناتور هگرتی در این نامه که روز چهارشنبه ۲۷ اسفند ارسال شد، با طرح سه پرسش از پرزیدنت بایدن در خصوص رویکرد او در مقابل ایران، گفته است دولت باید سریعا با کنگره همراهی کند تا در خصوص تهدیدهای امنیتی، راه‌حلی با حمایت دو حزب حاصل شود.

نمایندگان کنگره از زمان شروع کار دولت پرزیدنت بایدن، درخواست‌های خود در مورد اقدام دیپلماتیک در خصوص ایران را به دولت اعلام کرده‌اند. تازه‌ترین آن، نامه ۲۴ عضو مجلس نمایندگان آمریکا بود که از آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، درخواست کردند دولت از اهرم‌های خود استفاده کرده و توافقی بهتر و جامع‌تر با ایران را، از جمله در زمینه دسترسی آژانس به تمامی تاسیسات هسته‌ای، دنبال کند.

دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.

XS
SM
MD
LG