لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۱

پنتاگون: از آتش‌سوزی و از بین رفتن یک شناور ایرانی آگاه هستیم


جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا
جان کربی سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، در پاسخ به پرسشی در مورد آتش‌سوزی و غرق شدن یک شناور ایرانی با بیان این که از این موضوع آگاه است، افزود ارائه هرگونه جزئیاتی در این مورد بر عهده نیروی دریایی ایران است.

سخنگوی پنتاگون در جلسه روز چهارشنبه ۱۲ خرداد با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد این حادثه و تاثیر آن بر نیروی دریایی ایران گفت: «این مسئله‌ای است که نیروی دریایی ایران باید در مورد آن صحبت کند. ولی ما از موضوع از بین رفتن یکی از کشتی‌های آن‌ها در پی آتش‌سوزی آگاه هستیم. ما می‌دانیم که این یک کشتی پشتیبانی در نیروی دریایی دولتی ایران بود.»

جان کربی در مورد تاثیر این حادثه بر ناوگان نیروی دریایی ایران، گفت: «ما در جایگاهی نیستیم که با جزئیات زیاد در مورد آن صحبت کنیم و این چیزی است که ایرانی‌ها بیشتر می‌توانند در مورد آن بگویند.»

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد کشتی خارک، «بزرگترین» کشتی نیروی دریایی ایران، در پی آتش‌سوزی و در حالی که همه خدمه از آن خارج شده بودند، غرق شد.

سخنگوی پنتاگون در مورد دیداری که قرار است روز پنجشنبه بین لوید آستین و بنی گانتز انجام شود نیز گفت: «در مورد مباحث مورد مذاکره در دیدار فردا میان وزیران آمریکا و دفاع اسرائیل، وقتی دیدار انجام شد مباحث آن را اعلام می‌کنیم.» وی با این حال ابراز اطمینان کرد که «عملیات اخیر اسرائیل در غزه» و «فعالیت‌های مستمر ایران در منطقه» از جمله موضوعات مورد گفت‌و‌گو خواهد بود.

XS
SM
MD
LG