لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۷

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن با حضور در جورجیا، حامیان را به شرکت در انتخابات این ایالت دعوت کردند


پرزیدنت ترامپ (راست) و جو بایدن در دو مراسم جداگانه دوشنبه در جمع حامیان خود سخنرانی کردند.
پرزیدنت ترامپ (راست) و جو بایدن در دو مراسم جداگانه دوشنبه در جمع حامیان خود سخنرانی کردند.

در آخرین ساعات کارزار انتخاباتی چهار نامزد جمهوریخواه و دموکرات در ایالت جورجیا برای تعیین سرنوشت دو کرسی این ایالت در سنا پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، و جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، دوشنبه در ایالت جورجیا حاضر شدند و از حامیان خود خواستند در انتخابات روز سه‌شنبه این ایالت شرکت کنند.

پرزیدنت ترامپ دوشنبه شب به همراه ایوانکا ترامپ، مشاور و دخترش، در میان حامیان خود حاضر شد. رئیس جمهوری آمریکا از مردم خواست با انتخاب گزینه‌های جمهوریخواه، مانع کسب اکثریت سنا توسط حزب دموکرات شوند. وی افزود: «اقتصاد ما در حال بازگشت و بهبود است. شاخص‌ها در بازارهای سهام ما بیش از هر زمان دیگری است. چه کسی فکرش را می‌کرد؟ آن چه ما درباره واکسن انجام دادیم باعث شده است که این روند تغییر کند. هیچکس نمی‌توانست چنین عملکرد [سریعی در زمینه تولید سریع واکسن] داشته باشد.»

عصر دوشنبه نیز جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، در ایالت جورجیا حضور یافت. آقای بایدن با تاکید بر اهمیت رای دادن به نامزدهای هم حزبی خود در ایالت جورجیا گفت: «به لحظه سرنوشت‌ساز نزدیک شدیم. در سالی جدید هستیم و فردا می‌تواند روزی نوین برای آتلانتا، برای جورجیا، و برای آمریکا باشد.»

در انتخابات جورجیا، دیوید پِردو، سناتور جمهوریخواه، با جان آساف از حزب دموکرات رقابت دارد. همچنین کِلی لافلِر، دیگر سناتور جمهوریخواه این ایالت، با رافائل وارناک دموکرات رقابت نزدیکی دارد.

درصورتی که حزب جمهوریخواه یکی از این دو کرسی را به دست بیاورد، این حزب در سنای آمریکا اکثریت را خواهد داشت. در غیر این صورت، سنا نیز مانند مجلس نمایندگان در اختیار دموکرات‌ها قرار خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG