لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۹

پرزیدنت ترامپ: چهار نفتکش ایران را ضبط و به هیوستون منتقل کردیم


پرزیدنت ترامپ در جریان کنفرانس خبری روز جمعه در کاخ سفید
پرزیدنت ترامپ در جریان کنفرانس خبری روز جمعه در کاخ سفید

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با تایید خبر ضبط و توقیف چهار نفتکش ایرانی که مقصدشان ونزوئلا بود، گفت این چهار نفتکش به هیوستون منتقل شده و تصمیم‌گیری در مورد آن در آینده اعلام خواهد شد.

پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۲۴ مرداد و در جریان کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: «آنها [ایران] نباید این کار را می‌کردند. ما چهار نفتکش را ضبط کردیم و این که با آن چه می‌شود را اعلام خواهیم کرد. نفتکش‌ها ضبط و به هیوستون منتقل شده‌اند.»

پرزیدنت ترامپ سپس با مقایسه توافق اخیر میان اسرائیل و امارات متحده عربی و توافق هسته‌ای ایران، گفت: «توافقی که آن‌ها [دولت قبلی آمریکا] ‌با ایران کردند، افتضاح بود. این توافق یک نمایش وحشت بود و من آن را تمام کردم. آنها در ازای دریافت هیچ چیزی، ۱۵۰ میلیارد دلار و نیز ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به [ایران] دادند.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «از آن توافق غیر از مشکل هیچ‌چیز دیگری درنیامد. همان طور که در مقابل چین ضعیف بودند، در مقابل روسیه هم ضعیف بودند، و در مقابل ایران از همه ضعیف‌تر بودند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پیشتر گفته بود در صورت پیروزی او در انتخابات آمریکا، طی یک ماه با ایران معامله خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG