لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۵

پرزیدنت ترامپ: در صورت پیروزی در انتخابات ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق می‌رسم


پرزیدنت ترامپ در جریان اعلام توافق صلح میان اسرائیل و امارات متحده عربی در کاخ سفید
پرزیدنت ترامپ در جریان اعلام توافق صلح میان اسرائیل و امارات متحده عربی در کاخ سفید

پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید ضمن اعلام تاثیر کارزار فشارحداکثری بر ایران و کاهش عملیات تروریستی گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ظرف یک ماه با ایران به توافق می‌رسد.

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۳ مرداد و در جریان اعلام خبر توافق صلح میان اسرائیل و امارات متحده عربی گفت: «اگر دقت کنید، از زمانی که من آن قرارداد مسخره هسته‌ای با ایران را ملغی کردم، دیگر پول راهی گروه‌های مخوف نمی‌شود و شما دیگر آن حجم از تروریسم که پیشتر شاهد بودید را نمی‌بینید. ... آن‌ها پولی دریافت نمی‌کنند، چرا که ایران [دیگر] پولی نمی‌پردازد.»

پرزیدنت ترامپ افزود: «من می‌دانم که ایران دوران بسیار سختی را می‌گذراند و من می‌توانم این را خیلی علنی بگویم: اگر در انتخابات پیروز شوم، ظرف ۳۰ روز با ایران به توافق خواهم رسید.»

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر این که ایران «برای رسیدن به توافق بسیار مشتاق است» افزود که با این وجود آنها ترجیح می‌دهند تا بعد از انتخابات منتظر بمانند. وی گفت که رویای چین، ایران، روسیه، و دیگران، شکست او در انتخابات است.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر هم گفته بود: «ایران خیلی دوست دارد ببیند من رئیس جمهوری نمی‌شوم. من اعلام می‌کنم که اگر و وقتی برنده شویم، ما خیلی سریع با ایران معامله خواهیم کرد.»

XS
SM
MD
LG