لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۷

جو بایدن و پرزیدنت ترامپ برنامه‌های رقابتی خود برای آینده آمریکا در صورت پیروزی در نوامبر را ارائه کردند


انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰
انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق، و پرزیدنت ترامپ شامگاه پنجشنبه ۳۰ مرداد طرح‌های رقابتی خود برای آینده آمریکا در صورت پیروزی هرکدام در انتخابات ماه نوامبر را ارائه کردند.

در چهارمین و آخرین شب از مجمع ملی حزب دموکرات، که به صورت «مجازی» برگزار شده بود، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق، به طور رسمی نامزدی حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را پذیرفت. بایدن در سخنرانی پذیرش این نامزدی، که به صورت زنده از شهر محل سکونت او در ویلمینگتون در ایالت دلاوِر پخش شد، برنامه‌های خود، از جمله در حوزه اقتصاد، را اعلام کرد.

جو بایدن گفت: «به همین خاطر است که طرح اقتصادی من کاملا درباره فرصت‌های شغلی، کرامت، احترام، و جامعه محلی است. ما، به همراه هم، می‌توانیم اقتصادمان را بازسازی کنیم، و این کار را خواهیم کرد. و وقتی این کار را کردیم، آن را فقط بازسازی نخواهیم کرد، بلکه آن را بهتر از گذشته خواهیم ساخت. [ما] با جاده‌ها، پل‌ها، بزرگراه‌ها، بندرها، و فرودگاه‌هایی مدرن به عنوان بنیانی نوین برای رشد اقتصادی، با خطوط لوله‌ای که آب آشامیدنی پاکیزه را به تمامی جوامع محلی برساند، [و] با پنج میلیون فرصت شغلی در حوزه فناوری و تولید - تا به این ترتیب آینده، ساخت آمریکا باشد - [اقتصادمان را خواهیم ساخت].»

تنها چند ساعت پیش از سخنرانی بایدن، پرزیدنت ترامپ در ایالت همسایه، یعنی پنسیلوانیا، و در فاصله چند کیلومتری شهر اسکرانتون، زادگاه جو بایدن، از طرح اقتصادی خود که در صورت انتخاب مجدد اجرا خواهد کرد، پرده برداشت.

پرزیدنت ترامپ گفت: «ما در دور دوم ریاست جمهوری، طی یک سال آینده ۱۰ میلیون فرصت شغلی ایجاد خواهیم کرد. ما نیروهای پلیس بیشتری استخدام خواهیم کرد. ما شهرهای امن برای مهاجران غیرقانونی را ممنوع خواهیم کرد. ما دادستان‌ها، قضات، و قاضی‌های دیوان عالی - که به حاکمیت قانون، و نه به حاکمیت آن اوباش وحشتناکی که در تلویزیون می‌بینید، باور داشته باشند - را منصوب خواهیم کرد.»

حال و هوای تجمع حزب دموکرات نشان داد که از این به بعد، کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری به مراتب رقابتی‌تر خواهد بود. مجمع ملی حزب جمهوری‌خواه، که از دوشنبه هفته دیگر آغاز خواهد شد و برای مدت چهار روز ادامه خواهد داشت، درستی و یا نادرستی این پیش‌بینی را نشان خواهد داد.

XS
SM
MD
LG