لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۵

پرزیدنت ترامپ و جو بایدن برای تامین هزینه‌های رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری بیش از نیم میلیارد دلار جمع‌آوری کرده‌اند 


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

بنا بر داده‌های مربوط به تامین مالی انتخابات ریاست جمهوری، که کمیسیون انتخابات فدرال آن را جمع‌آوری و بر آن نظارت می‌کند، پرزیدنت ترامپ و جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا، به عنوان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، مجموعا بیش از نیم میلیارد دلار جهت تامین مالی هزینه‌های رقابت برای راهیابی به کاخ سفید، جمع‌آوری کرده‌اند.

بنا بر اعلام این کمیسیون، طی مدت سه و نیم سال (از ژانویه ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۲۰) پرزیدنت ترامپ در مجموع ۳۴۲.۷ میلیون دلار (۳۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار)‌ و جو بایدن ۲۷۸.۹ میلیون دلار (۲۷۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار)‌ جمع‌آوری کرده‌اند.

داده‌های مربوط به کمک‌های مالی ارائه شده به کارزارهای انتخاباتی نیز نشان می‌دهد که فهرست‌های ایالت‌هایی که در آنها شهروندان آمریکایی بیشترین کمک‌ها را به کارزارهای انتخاباتی کرده‌اند، در مورد پرزیدنت ترامپ و جو بایدن متفاوت است. مطابق قانون، هر فرد آمریکایی اجازه دارد در هر انتخابات تا سقف ۲۸۰۰ دلار به کارزار انتخاباتی یک نامزد کمک کند.

پرزیدنت ترامپ بیشترین موارد کمک‌های ارائه شده توسط افراد را از پنج ایالت زیر دریافت کرده است:

۱. تگزاس با ۲۱.۹ میلیون دلار

۲. کالیفرنیا با ۲۱.۷ میلیون دلار

۳. فلوریدا با ۱۸.۸ میلیون دلار

۴. نیویورک با ۷.۹ میلیون دلار

۵. جورجیا با ۵.۴ میلیون دلار

بیشترین موارد کمک‌های ارائه شده توسط افراد به جو بایدن، معاون ریاست جمهوری پیشین آمریکا، نیز در پنج ایالت زیر بوده است:

۱. کالیفرنیا با ۳۰.۵ میلیون دلار

۲. نیویورک با ۱۸.۲ میلیون دلار

۳. فلوریدا با ۹.۸ میلیون دلار

۴. ماساچوست با ۸ میلیون دلار

۵. تگزاس با ۷.۴ میلیون دلار

کمیسیون فدرال انتخابات، که در سال ۱۹۷۴ توسط کنگره ایالات متحده بنیان نهاده شد، یک آژانس نظارتی مستقل دولت آمریکا است که مسئولیت اداره و اعمال قوانین فدرال تامین مالی کارزارهای انتخاباتی را بر عهده دارد. کمیسیون انتخابات فدرال توسط شش کمیسر اداره می‌شود که بیش از سه تن از آنها نمی‌توانند متعلق به یک حزب سیاسی باشند. شمار پرسنل این کمیسیون هم اکنون ۳۰۰ نفر است.

XS
SM
MD
LG