لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۳

جو بایدن نامزدی دموکرات‌ها را کسب کرد و مورد انتقاد پرزیدنت ترامپ قرار گرفت


2020 election / انتخابات ۲۰۲۰
2020 election / انتخابات ۲۰۲۰

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق، شامگاه سه‌شنبه ۲۸ مرداد به طور رسمی از سوی حزب دموکرات نامزدی برای ریاست جمهوری را دریافت کرد، ولی به شدت مورد انتقاد پرزیدنت ترامپ از حزب جمهوری‌خواه قرار گرفت.

حالا دیگر رسمی شد. شامگاه سه‌شنبه و پس از رای‌گیری «مجازی»، مجمع ملی دموکرات‌ها جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین، را به عنوان نامزد رسمی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده معرفی کرد.

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، گفت: «من از شما بسیار زیاد و از ته دل سپاسگزاری می‌کنم. از همه شما سپاسگزارم. این یک دنیا برای من و خانواده‌ام ارزش دارد و شما را پنجشنبه خواهم دید. از شما سپاسگزارم. از شما سپاسگزارم. از شما سپاسگزارم.»

بایدن شامگاه پنجشنبه و در زمان سخنرانی در مجمع، این نامزدی را به طور رسمی می‌پذیرد. اما جیمی کارتر و بیل کلینتون، دو رئیس جمهوری سابق آمریکا، شامگاه سه‌شنبه از او حمایت کردند.

بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا، گفت: «جو بایدن می‌خواهد اقتصادی را بسازد که برای جهان در حال تغییر ما بسیار مناسب‌تر باشد. برای جوانان بهتر باشد. برای خانواده‌هایی که کار می‌کنند و کودکان‌شان را بزرگ می‌کنند، بهتر باشد. برای کسانی که شغل خود را از دست داده و به فرصت شغلی تازه‌ای نیاز دارند، بهتر باشد. برای کشاورزانی که از بودن در جایگاه تلفات جانبی در جنگ‌های تجاری خسته شده‌اند، بهتر باشد. برای کارکنانی که از بیماران، سالمندان، و کم‌توانان نگهداری می‌کنند، بهتر باشد.»

پرزیدنت ترامپ روز سه‌شنبه به ایالت مهم انتخاباتی آریزونا رفت تا در آن جا گردهمایی انتخاباتی خود را برگزار کند. او در آن جا ارزیابی بی‌پرده خود از نامزد حزب دموکرات را مطرح کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «جو بایدن دست‌ نشانده جریان چپ افراطی است که خواهان از بین بردن تمام و کمال مرزها و سرحدات آمریکا است. آن‌ها می‌خواهند دیوارها را خراب کنند. آنها نمی‌خواهند مرزها برقرار باشد. آنها می‌خواهند برای مهاجران غیرقانونی شهرهای ایمن داشته باشند و خواهان بسیاری از چیزهای بد دیگر هستند.»

ویسکانسین روز چهارشنبه ۲۹ مرداد شاهد دو سخنرانی رقابتی خواهد بود. در مجمع حزب دموکرات، سناتور کامالا هریس نامزدی سمت معاون رئیس جمهوری را دریافت می‌کند و مایک پنس،‌ معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، در محلی واقع در حدود ۱۰۰ کیلومتری محل برگزاری مجمع دموکرات‌ها، کارزار انتخاباتی خود را برگزار می‌‌کند.

جو بایدن نامزدی دموکرات‌ها را کسب کرد و مورد انتقاد پرزیدنت ترامپ قرار گرفت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00
XS
SM
MD
LG