لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۶

نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل: هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نکرده‌ام


لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه
لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه

لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۱۱ اسفند با شروع ریاست یک ماهه آمریکا بر شورای امنیت سازمان ملل متحد، در یک کنفرانس خبری در پاسخ به این پرسش که آیا با همتای ایرانی خود دیدار کرده گفت: من هنوز با نماینده ایران در سازمان ملل دیدار نداشته‌ام و چنین راهنمایی هم به من نشده است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل افزود: من اضافه می‌کنم که سه کشور اروپایی اعمال ایران را با بیانیه‌ای محکوم کردند و پرزیدنت بایدن به وضوح گفته است؛ موضع ما این بوده که ایران هیچ‌گاه به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت و نگران فاصله گرفتن ایران از تعهدات هسته‌ای این کشور هستیم.

لیندا تامس گرینفیلد همچنین گفت: این وضعیت از خروج دولت قبلی آمریکا از توافق هسته‌ای برجام بوده و دولت آمریکا اعلام کرده که اگر ایران به تعهدات خود بازگردد، آمریکا هم چنین خواهد کرد. ما همچنین گفته‌ایم اگر جلسه‌ای به دعوت اتحادیه اروپا برای چنین کاری انجام شود، حاضر خواهیم شد و امیدواریم ایران هم چنین کند.

دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشینگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.

XS
SM
MD
LG