لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۴

ارتش پاکستان: ۱۶ تروریست کشته شدند


ارتش پاکستان می‌گوید نیروهای امنیتی در شبیخونی به یک «گردهمایی بزرگ تروریست‌ها» در نزدیکی مرز افغانستان، دست کم ۱۶ نفر از آن‌ها را کشتند و ۲۰ نفر دیگر را مجروح کردند.

در اطلاعیه نظامی کوتاهی که روز شنبه صادر شد آمده نبرد شبانه در ناحیه‌ای که مناطق قبیله ای اورکزی وخیبر را از هم جدا می کند درگرفت، و در جریان آن دست‌کم چهار سرباز نیز مجروح شدند.

پیشتر، مقامات پاکستان اعلام کردند سحرگاه جمعه در حمله دو پهپاد مظنون آمریکایی در منطقه دور افتاده وزیرستان شمالی، دستکم هفت پیکارجوی اسلامگرا کشته شدند.

در پی حمله پهپادهای آمریکایی، ارتش پاکستان هم شامگاه جمعه مواضع پیکارجویان طالبان و ازبک را در نزدیکی مرز افغانستان هدف حملات هوایی قرار داد. مقامات حملات را «بسیار موثر و دقیق» توصیف کردند و گفتند دستکم ۳۹ پیکارجو کشته شدند.

حملات در وزیرستان شمالی در حالی صورت می‌گیرد که در پی هجوم طالبان پاکستان به مدرسه ای در پیشاور، دولت اسلام آباد استراتژی ضدتروریستی خودرا تشدیدکرده است. از آن زمان، پلیس شش نفر را که قبلا به تروریسم متهم شده بودند به دار آویخته، و زمینه را برای اعدام صدها نفر دیگر آماده می‌سازد.

روز جمعه، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد تلفنی با نواز شریف نخست وزیر پاکستان تماس گرفت و از دولت اسلام آباد خواست اعدام ها را متوقف سازد و توقف در اجرای مجازات مرگ را دوباره برقرار کند. بیانیه سازمان ملل متحد حاکی است آنها همچنین در باره حکومت قانون و نیاز به یک قوه قضائیه مستقل در پاکستان بحث و گفتگو کردند.

XS
SM
MD
LG