لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۸

اعلام مقررات بهداشتی مراسم اسکار؛ نامزدها ‌و مهمانان باید واکسینه باشند


برخی رسانه‌های خبری به نقل از منابع موثق خود، مقررات و دستورالعمل های بهداشتی نود و چهارمین دوره مراسم اسکار را منتشر کرده‌اند.

این مراسم در شرایطی بیست‌‌وهفتم مارس در تالار «دالبی» لس آنجلس برگزار می‌شود که همه‌گیری ویروس کرونا همچنان در آمریکا ادامه دارد.

به گزارش «ورایتی»، ارائه کارت واکسیناسیون برای اکثر حاضرین، و نه همه آنها الزامی است.

نیویورک تایمز نیز پیشتر گزارش داده بود که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی تصمیم گرفته است که تمامی نامزدها، ‌و مهمانان دعوت شده به مراسم باید مدرک واکسیناسیون خود را نشان دهند، و حداقل نتیجه دو آزمایش ویروس کرونای آنها منفی باشد.

این قانون شامل افرادی که در مراسم جوایز را اهدا می‌کنند، یا به هنرنمایی می‌پردازند، نمی‌شود ولی آنها در در چند مرحله مورد آزمایش ویروس کرونا قرار می‌گیرند.

در روزهای اخیر گزارش‌های مختلفی درباره عدم نیاز به ارائه مدرک واکسیناسیون برای شرکت در مراسم اسکار منتشر شده بود که نگرانی‌هایی را در میان اهالی هنر به دنبال داشت.

گفته می‌شود که عدم نیاز به ارائه مدرک واکسیناسیون برای مجریان، یا افرادی که جوایز را اهدا می‌کنند، به دلیل توافق‌نامه بازگشت به کاری است که پیشتر میان اتحادیه‌های تولید‌کنندگان فیلم و تلویزیون، و هنرمندان امضا شده است.

حضور در مراسم اسکار برای این افراد به منزله کار است و بخشی از این توافق‌نامه محسوب می‌شود که می‌گوید واکسیناسیون الزامی نیست.

تالار «دالبی»
تالار «دالبی»

در نودوچهارمین دوره مراسم اسکار، حدود ۲۵۰۰ نامزد جایزه و مهمان در تالار دالبی که ظرفیت آن بیش از ۳۳۰۰ نفر است، حضور خواهند داشت.

به گزارش نیویورک تایمز، ماسک برای مهمانان و نامزدهایی که در مقابل صحنه و بخش‌های میانی هستند، الزامی نیست. با این حال افرادی که در نیم طبقه دوم نشسته‌اند، ممکن است محبور به زدن ماسک شوند، چون تراکم جمعیت در این بخش بیشتر است.

با کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در لس آنجلس، شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف نیز در حال کاهش محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا هستند.

از این هفته، دیدار کنندگان از پارک دیزنی که واکسینه هستند، نیازی به ماسک ندارند. جشنواره موسیقی «کواچلا» نیز اعلام کرده است که برای شرکت در کنسرت‌های امسال، نیازی به ارائه مدرک واکسیناسیون یا آزمایش کووید-۱۹ نیست.

در همین حال انتظار می‌رود که قانون استفاده اجباری از ماسک در مکان‌های سرپوشیده در لس آنجلس در اواخر ماه مارس لغو شود، ولی مشخص نیست که این قانون دقیقا در چه تاریخی لغو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG