لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۷

با نامزدهای اسکار برای جایزه بهترین فیلم سال آشنا شوید


نامزد های جایزه اسکار برای بهترین فیلم سال
نامزد های جایزه اسکار برای بهترین فیلم سال

در مراسم اسکار امسال ۹ فیلم نامزد مهم ترین جایزه، یعنی بهترین فیلم سال شده اند.

در حالی که فیلم «لا لا لند» مطرح ترین فیلم سال بوده و نامزد بیشترین تعداد جوائز شده بسیاری منتقدان سینمایی پیش بینی می کنند که فیلم «مهتاب» این جایزه مهم را با خود به خانه ببرد و تماشاگران هم برخی هیچ کدام از این دو فیلم را بهترین فیلم سال نمی دانند و گزینه های دیگری را در سر دارند.

به زودی با نتایج اسکار آشنا خواهیم شد. در اینجا می توانید با فیلم های نامزد بیشتر آشنا شوید:

مهتاب:

نامزد ۸ جایزه اسکار با کارگردانی«بری جنکینز» .

داستان زندگی مرد سیاهپوستی را دنبال میکند که در محله فقید نشینی در میامی بزرگ شده. این فیلم با هزینه کم – یعنی ۵ میلیون دلار – تهیه شده و کارکردان آن چهره ای نوپاست که ساختن فیلم مهتاب موجب جهش بزرگی برای او در صنعت سینما شد. در مقاله ای در «نیویورکر» به فیلم مهتاب به عنوان یک اثر مهم اشاره شده و آمده است که دنیا به اهمیت این اثر پی برده. حال اینکه این امر در مراسم اسکار منعکس شود یا نه، بحث دیگری است. نظریه کلی این است که اگر قرار است به کیفیت فیلم توجه شود و اگر رای دهندگان پیشرفت گرا باشند، مهتاب را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب می کنند.

لا لا لند:

la la land movie poster
la la land movie poster

نامزد ۱۴ جایزه اسکار با کارگردانی «دیمین شازل».

پیشتر در تاریخ سینما تنها دو فیلم دیگرنامزد این تعداد جوائز اسکار شده اند. بدون شک مطرح ترین فیلم سال. این فیلم تا کنون در مراسم اهدا جوائز سینمایی بسیار موفق بوده و انتظار می رود در اسکار نیز شب موفقی را طی کند. هزینه ساخت فیلم ۳۰ میلیون دلار بوده اما تنها در آمریکای شمالی ۱۲۵ میلیون دلار فروش داشته. سوژه فیلم در مورد دختری است که برای اینکه بازیگر هالیوود شود به لس انجلس می رود و با پسری آشنا می شود که آرزو دارد موزیسین شود. به گفته منتقد مجله «ونیتی فیر» سوژه ایست که برای بسیاری از مردم از جمله رای دهندگان جذابیت زیادی دارد.

منچستر کنار دریا:

manchester by the sea poster
manchester by the sea poster

نامزد ۶ جایزه اسکار با کارگردانی «کنت لونرگن».

داستان مردی که مجبور است بعد از مرگ برادرش سرپرستی پسر نوجوان او را بر عهده بگیرد. اولین فیلم شرکت «آمازون» که نامزد جایزه اسکار شده است. بیشتر به خاطر بازیگری «کیسی افلک» و «میشل ویلیامز» زبانزد شده و شانس آن برای بردن اسکار زیاد نیست. اما موجب شد شرکت آمازون تاریخ ساز شود. چرا که نخستین فیلم یک شرکت «استریمینگ» است که نامزد اسکار می شود.

ارقام پنهانی:

hidden figures movie poster
hidden figures movie poster

نامزد ۳ جایزه اسکار با کارگردانی «تئودور ملفی».

داستان سه زن سیاهپوست ریاضیدان که در ردهه ۱۹۶۰ به ناسا در نجات یک فضا نورد کمک می کنند. در وبسایت «USA Today» آمده است که ممکن است فیلم «لا لا لند» از دید آکادمی ملاک های مورد نیاز اسکار را داشته باشد اما «ارقام پنهانی» از دید تماشاگران برنده واقعی است. در یک نظر سنجی که از سوی این وبسایت انجام شده از بین ۸ هزار نفر بیشترین رای را این فیلم آورده است. گفتنی است که «ارقام پنهانی» پر هزینه ترین فیلم از بین نامزد های امسال است یعنی ۱۴۴ میلیون دلار.

حصارها:

fences movie poster
fences movie poster

نامزد ۴ جایزه اسکار با کارگردانی «دنزل واشنگتن».

داستان خانواده سیاهپوست قشر کارگر در دهه ۱۹۵۰. فیلمی که دو بازیگر اصلی آن – دنزل واشنگتن و دیولا دیویس - مورد تحسین منتقدان قرار گرفته اند. این فیلم بر اساس نمایش تئاتر آگوست ویلسون ساخته شده. در پیش بینی هایی که منابع خبری مختلف از اسکار امسال ارائه داده اند پیروزی حصارها در اسکار بیشتر متوجه بازیگران آن خواهد بود. خصوصا دنزل واشنگتن.

ورود:

arrival movie poster
arrival movie poster

نامزد ۸ جایزه اسکار با کارگردانی «دنیس ویل nuev نوئِو».

با بازی ایمی ادمز در نقش زبان شناسی که تلاش می کند با موجودات فضایی که به زمین آمده اند ارتباط بر قرار کند. این فیلم به دلیل داستان جالب و فیلم پردازی اش مورد تحسین بسیار قرار گرفته. همچنین به خاطر بازی ایمی ادمز که جای تعجب بود زمانی که اسامی نامزد ها اعلام شدند و نام او در میان نامزد ها نبود.

لایون:

lion movie poster
lion movie poster

نامزد ۶ جایزه اسکار با کارگردانی «گارت دیویس».

داستان پسر بچه هندی که خانواده اش را گم می کند و توسط یک زوج استرالیایی به فرزندی پذیرفته می شود. اما در بزرگساللی تصمیم می گیرد خانواده واقعی خود را بیابد. «دِو پاتل» و «نیکول کیدمن» برای بازی در این فیلم نقدهای مثبتی دریافت کرده اند. سلمان رشدی نویسنده بریتانیایی هندی تبار در مقاله ای به عنوان خبرنگار مهمان مجله «دِدلاین» در مورد این فیلم نوشته است فیلم «لایون» شایستگی بردن همه جوائزی که برایش نامزد شده را دارد. و حتی برخی جوائز که نامزدش نشده. او از این فیلم به دلیل تصویرگری دقیقش از زندگی در هند ستایش کرده است.

هکسا ریج:

hacksaw ridge movie poster
hacksaw ridge movie poster

نامزد ۶ جایزه با کارگردانی «مل گیبسون» .

فیلمی که شاید بیشترین اهمیتش در اسکار امسال رقم زدن بازگشت «مل گبیسون» به دنیای سینما باشد. این فیلم نامزد ۶ جایزه شده از جمله بهترین کارگردان برای گیبسون. حتی اگر هکسا ریج در اسکار امسال جایزه ای را از آن خود نکند، مهارت و استعداد مل گیبسون را به عنوان یک فیلمساز به هالیوود و دنیا یاد آور شد. و شاید همین پیروزی بزرگی برای این ستاره محسوب بشود.

اگر از آسمان سنگ ببارد:

hell or high water movie poster
hell or high water movie poster

نامزد ۴ جایزه اسکار با کارگردانی «دیوید مکنزی» .

داستان دو برادر که برای نگاه داشتن مرزعه خانوادگیشان در تگزاس بانک می زنند و تحت تعقیب کلانتر شهر با بازی «جف بریجز» هستند. فیلم مستقلی که مورد استقبال منتقدان قرار گرفته. ترکیب خوبی است از سرگرمی و هنر و به گفته منتقد مجله «ایندی وایر» یک اثر هنری عالی است.

_

مراسم اسکار یکشنبه ۲۶ فوریه (۸ اسفند ماه) در لس انجلس برگزار می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG