لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۵

شهره آغداشلو : فرهادی برای بردن اسکار رقابت سختی با نماینده دانمارک، سوئد و آلمان دارد


در طول سالهای گذشته تعدادی از سینماگران ایرانی برون مرزی در شاخه های گوناگون نامزد دریافت جایزه اسکار شده اند، از بازیگری گرفته تا بخش های تکنیکی مانند جلوه های بصری یا فنی مثل صدابرداری که افتخار بزرگی در صنعت سینما محسوب می شود.

شهره آغداشلو بازیگر ایرانی ساکن لس آنجلس یکی از این هنرمندان است، نامزدی او برای بهترین بازیگر زن مکمل در فیلم «خانه ای از شن و مه» در سال ۲۰۰۳ خبرساز بود با واکنش های مثبتی از سوی ایرانیان همراه شد.

او تنها بازیگر ایرانی است تاکنون نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

خانم آغداشلو در گفتگوی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا، مراسم اسکار را مهمترین رویدادی سینمایی جهان توصیف می کند که از ارزش و اعتبار زیادی در این صنعت برخوردار است.

او با اشاره به اهمیت این جایزه یا حتی نامزدی اسکار در آینده شغلی سینماگران گفت، پس از این نامزدی، پیشنهادهای کاری او چند برابر شد و به جمع بازیگران پرکار سینما و تلویزیون آمریکا پیوست.

شهره آغداشلو با ابراز رضایت از تنوع نژادی، قومی و جنسیتی نامزدهای امسال، از توجه آکادمی اسکار به این مقوله مهم سخن گفت، او افزایش تعداد اعضای آکادمی اسکار را بهترین راهکار برای تغییر ساختار سنتی این مجموعه توصیف کرد.

این بازیگر ایرانی که یکی از اعضای رسمی آکادمی است، هر سال فیلم های زیادی را تماشا می کند تا قادر باشد بهترین ها را انتخاب کند.

او امسال سخت تحت تأثیر فیلم های « لا لا لند» و «منچستر کنار دریا» قرار گرفته، او باور دارد از میان بازیگران زن «اما استون » برای بازی در لالا لند شانس زیادی برای دریافت این جایزه دارد.

به عقیده او در میان بازیگران مرد، رقابت اصلی میان «کیسی افلک» در «منچستر کنار دریا» و «رایان گاسلینگ» برای «لالا لند» خواهد بود، هنرمندانی که نمایشی خیره کننده ای ارئه کرده اند.

خانم آغداشلو ضمن تبریک به اصغر فرهادی، ترانه علیدوستی و شهاب حسینی برای فیلم فروشنده، از نامزدی دوباره یک فیلم ایرانی در بخش فیلم های غیر انگلیسی زبان ابراز خوشحالی کرد.

او فروشنده را فیلم فوق العاده ای توصیف کرد ولی گفت، برای دریافت جایزه اسکار رقابت سختی با نماینده دانمارک، سوئد و آلمان خواهد داشت.

شهره آغداشلو با ابراز تأسف از عدم شرکت اصغر فرهادی در مراسم اسکار، از محدودیت های سفر ایرانیان به آمریکا و قوانین جدید دولت دونالد ترامپ انتقاد کرد.

او با اشاره نقش مهم هنرمندان در جامعه و انتظارات مردم از ستاره های سینما، اسکار را مراسمی توصیف کرد که در سال های اخیر بسیار سیاسی شده است.

خانم آغداشلو که برای فیلمبرداری فصل سوم سریال تلویزیونی «اکسپنس» به کانادا رفته، در صورت امکان به لس آنجلس باز می گردد تا در این مراسم شرکت کند، در غیر این صورت این برنامه را را از طریق تلویزیون تماشا خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG